Щоб потрапити до Євросоюзу, треба реформувати суди - єврокомісар

Четвер, 9 червня 2011, 21:07

Для подальшого просування по шляху євроінтеграції Україні необхідно провести широкі реформи в судовій системі.

Таку думку озвучив європейський комісар Гюнтер Оттінгер в ході дебатів з українського питання "Справа Тимошенко та інших членів колишнього уряду" в четвер у Страсбурзі.

Єврокомісар заявив, що якщо Україна хоче досягти політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським союзом, ЄС, у свою чергу, хоче бачити в Україні незалежну судову систему.

"Це - одна з умов, яка дозволить просуватися в інших сферах. Ми чекаємо, що Україна змінить свою систему (судову), і буде об'єктивне правосуддя, яке буде гарантовано Конституцією", - зазначив він.

"І я вірю, що подальший поступ України на шляху до ЄС буде залежати від цього. Це (подальший прогрес) буде залежати від поваги прав людини, принципів демократії і верховенства прав", - додав єврокомісар.

Оттінгер зазначив, що дана позиція є також і частиною Європейської політики сусідства.

За словами єврокомісара, найближчим часом пройде Рада по співпраці, в рамках якої Україні буде поставлений "ряд важливих питань".

"І буде чіткий меседж про те, що ми чекаємо бачити в реформі у цій сфері. Ми вітаємо той факт, що Україна хоче завершити переговори щодо Угоди про асоціацію до кінця того року. Але Україна має зробити необхідні кроки для реформування судової системи, боротьби з корупцією", - підкреслив він.

Оттінгер також запевнив, що в цьому відношенні Україна не залишається одна і ЄС надасть їй свою підтримку.

Він запевнив присутніх депутатів у тому, що Європейська комісія стежить за розвитком в Україні з великою увагою і нагадав про те, що нещодавно Єврокомісія оприлюднила свою доповідь по Україні.

"Нічого серйозно не змінилося, все ще є необхідність у проведенні широких реформ в судовій системі", - сказав єврокомісар.

Оттінгер також зазначив, що "будь-яке інше використання кримінального права (не за прямим призначенням, в тому числі, в політичних цілях) дає серйозні причини для занепокоєння".

Інтерфакс-Україна