Члени ПАРЄ та американський сенатор просять Януковича відпустити Тимошенко
29 членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали письмову Резолюцію стосовно ситуації в Україні.
Про це повідомляє кореспондент УП зі Страсбургу.
"Ми висловлюємо глибоку стурбованість з приводу утисків громадянського суспільства та політичних активістів спецслужбами України. Ми підкреслюємо необхідність реформування служб безпеки, особливо скасування права Служби безпеки України (СБУ) вести кримінальні розслідування, про що йдеться в резолюції 1755 (2010)", - йдеться в резолюції.
"Затримання великої кількості опозиційних політиків, колишніх членів уряду, по суті політичні звинувачення неприйнятні. Розслідування політичних рішень є виключно прерогативою парламенту", - вказується в документі.
На думку членів ПАРЄ, у демократичному суспільстві, і уряд, і опозиція повинні мати можливість вільно висловлюватись на національному та міжнародному рівні.
"Обмеження на поїздки, що накладаються на велике число відомих діячів опозиції на основі сумнівного звинувачення неприйнятні в дійсно демократичному суспільстві", - сказано в документі.
"Нинішнє головування України в Комітеті міністрів накладає зобов'язання на країну бути прикладом у дотриманні високих стандартів. Якби це було так, провідні опозиційні політики, такі як пані Юлія Тимошенко мали б можливість вільно приїхати в Страсбург на сесію Асамблеї", - йдеться в резолюції.
Члени ПАРЄ закликають доповідачів Моніторингового комітету доповісти Асамблеї ці питання "в пріоритетному порядку".
Наразі документ підписали 29 європарламентарів, більшість яких представляють групу Європейської народної партії, спостерігачем у якій є партія "Батьківщина".
Водночас сенатор США Джон Маккейн та Президент Європейської народної партії Вільфред Мартенс у вівторок разом закликали Генеральну прокуратуру України скасувати підписку про невиїзд, взяту з Юлії Тимошенко.
Українська правда