Офіцери і ветерани армії просять випустити екс-чиновника
Ряд офіцерів, працівників та ветеранів Збройних сил України просять звільнити з-під варти колишнього першого заступника міністра оборони Валерія Іващенка.
Відповідне звернення направлене до президента Віктора Януковича та генпрокурора Віктора Пшонки, з проханням забезпечити дотримання громадянських прав, повідомляє УНІАН.
У зверненні, яке підписали понад 40 осіб, нагадується, що Іващенко, якого звинувачують у службових зловживаннях та сприянні в незаконному відчуженні майна, вже понад вісім місяців перебуває під вартою.
"Усіх нас, хто працював із Валерієм Володимировичем упродовж 2007-2010 років у Міністерстві оборони, особливо обурюють звинувачення його, як зазначено в оголошеному обвинувальному висновку, у "погіршенні стану бойової готовності Збройних сил" та "підриві авторитету Міністерства оборони", - наголошується у зверненні.
Колеги Іващенка вважають, що такі твердження є "абсолютно надуманими та не відповідають дійсності".
"У надзвичайно жорстких умовах вкрай обмеженого фінансування потреб Збройних сил України у 2009 році (мабуть, найгіршим за всю їх історію)..., він зумів, разом з керівництвом Збройних сил, утримати ситуацію під контролем, не допустити незворотних руйнівних процесів у військах та в органах військового управління", - переконані автори звернення.
"Виходячи із заслуг та авторитету Іващенка, що характеризують його як чесну і порядну людину, яка по-справжньому вболіває за Україну, ми вважаємо, що немає необхідності та підстав для його подальшого утримання під вартою на час розгляду справи у Печерському районному суді Києва", - зазначають ветерани і офіцери.
"В цих умовах, коли виникає серйозна загроза здоров’ю Іващенка ми вважаємо, що слідство має змінити обраний стосовно нього запобіжний захід", - також зазначається у зверненні.
Офіцери та ветерани переконані, що "у матеріалах справи відсутні докази, що обвинувачений може ухилитися від суду або має намір перешкоджати встановленню істини у справі чи є небезпечною для суспільства людиною".
"Він не належить до жодної політичної партії", - також констатується у документі.
У зв’язку з чим, колеги по роботі, ветерани, товариші по спільній службі на космодромах Байконур і Плесецьк, працівники підприємств ракетно-космічної галузі висловили глибоке занепокоєння ситуацією, що складається навколо порушення громадянських прав і свобод Іващенка.