У Виборчкомі вважають, що прохідний бар'єр можна знизити до 1%
Заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера підтримав ідею позбавлення виборців права голосувати проти всіх.
Про це він повідомив в інтерв'ю газеті "Високий Замок", передають "Українські новини".
"Ставлюся до цієї новації спокійно. Графа "не підтримую жодного з кандидатів" є дещо архаїчною", - сказав Магера.
За його словами, голосування на виборах є правом, а не обов'язком виборців, як в деяких країнах, де за неучасть у виборах виборці караються штрафом.
За словами заступника глави ЦВК, він не вважає, що скасування графи "проти всіх" буде порушувати виборче право громадян.
У той же час Магера виступив проти збільшення для партій прохідного бар'єру до Верховної Ради з 3% до 5%.
"Підвищення виборчого бар'єру з 3% до 5% - занадто великий стрибок", - сказав Магера.
На його думку, високий бар'єр для проходження до парламенту буде дискримінувати політичні сили.
"За моїми підрахунками, у разі встановлення 5%-го бар'єру близько 40% голосів виборців за інші партії, які не подолають цей бар'єр, не будуть враховані при визначенні наступного складу парламенту. Це неправильно: половина країни не може не мати своїх людей у парламенті", - сказав заступник глави ЦВК.
Також Магера зазначив, що негативно ставиться до можливого підвищення прохідного бар'єру в Раду через відновлення дії редакції Конституції 1996 року, зменшив повноваження парламенту щодо формування виконавчої влади.
"Після відновлення старої Конституції парламент має дуже опосередковане відношення до формування виконавчої влади, зокрема Кабміну. Їх формує президент. Відповідно, немає необхідності в створенні коаліції. Немає логіки, щоб підвищувати виборчий поріг", - додав Магера.
При цьому, за його словами, меншим злом було б зниження прохідного бар'єру в Раду до 1%.