Україна має почати пенсійну реформу вже в березні, щоб отримати гроші МВФ
Реалізація пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов’язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ.
При цьому почати реформу, а отже прийняти урядовий пенсійний закон, парламент повинен до кінця поточного місяця.
Таке зобов’язання уряду України закріплено у проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), який узгоджено українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 до 14 лютого 2011, повідомляє ZN.UA.
"Маяк на кінець грудня з введення в дію законодавства, необхідного для впровадження пенсійної реформи, не було дотримано, але закон набуде чинності як тимчасовий захід", - зазначає уряд у меморандумі з МВФ.
Таким чином, щоб розраховувати на розгляд радою директорів МВФ питання щодо виділення чергового траншу в середині квітня, Київ до кінця березня має прийняти пенсійний закон, що відповідає принципам, які викладені в торішніх версіях меморандуму (попередня умова).
Раніше передбачалося ухвалення цього нормативного акту ще до кінця 2010 року.
Між тим, уже другий комітет Верховної Ради розкритикував і відмовився схвалювати пенсійний законопроект Кабміну № 7455.
Представники уряду та президент заявляють, що Україна вимушена йти на підвищення пенсійного віку.
Спочатку пенсійна реформа передбачала поступово підвищувати пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців починаючи з 2011 року. Для чоловіків, що працюють на державній службі, пенсійний вік повинен бути підвищений до 62 років з 2013 року.