В Україні зростають протести й репресії
В Україні в середньому відбувається 8 протесних акцій щодня.
Такими є результати дослідження, проведеного Центром дослідження суспільства і презентованого на прес-конференції у вівторок.
Дослідження проводилося в період з жовтня 2009 року по грудень 2010 року на основі моніторингу більше 100 національних, обласних і активістських інтернет-медіа.
У цей період було зафіксовано понад 3,6 тис. протесних дій або близько 8 протесних дій щодня.
Згідно з дослідженням, пік протестів був зафіксований у жовтні й листопаді 2010 року, що пов'язано із протестами дрібних підприємців проти прийняття Податкового кодексу, а також протестами щодо закону про місцеві вибори й невизнання їхніх результатів.
Згідно з результатами дослідження, зростає чисельність учасників протестів. Якщо за 12 місяців з жовтня 2009 по вересень 2010 тільки в 37% протесних дій брали участь більше 100 осіб, то за останні 3 місяці 2010 року таких протестів із чисельністю учасників понад 100 осіб відбулося 53%.
Крім того, в останні 3 місяці 2010 року виросла частка протестів у центральному й східному регіонах. У цілому, за весь період найбільш протесним був центральний регіон, у якому відбулося 32% протесних дій, а найменш процентним - східний, де пройшло 20% протестів.
У період до вересня 2010 року, після виборів президента України, майже в 1,5 рази виросла частота репресивних дій стосовно учасників протестів.
Зокрема, за даними дослідження, до президентських виборів частка репресій становила 10,8 на 100 протесних дій, а після виборів - 15,2 на 100 протесних дій.
Так, дослідники відзначають, що все частіше починають використовуватися превентивні репресії, як, наприклад, судова заборона акції, перешкоджання проведення, залякування протестуючих, або перевізників, які можуть доставити людей на місце протесту.