Депутат просить Пшонку зайнятися Азаровим і Януковичем
Генпрокурора Віктора Пшонку просять розслідувати "скоєння злочину нині діючим прем'єр-міністром Миколою Азаровим та Віктором Януковичем", яке зафіксовано на "плівках Мельниченка".
Відповідне звернення направив генпрокурору депутат від НУНС Юрій Гримчак, повідомляє прес-служба "Народної самооборони".
Депутат зазначає, що 22 березня заступник генпрокурора Ренат Кузьмін повідомив, що "плівки Мельниченка" з записами розмов деяких посадових осіб в кабінеті Кучми визнані речовими доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.
Гримчак наголошує, що на "плівках Мельниченка" записані розмови Кучми з різними особами стосовно подій, участь у яких цих осіб має ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.
"Зокрема, нинішній прем'єр-міністр Микола Азаров повідомляє Кучмі про своє втручання в діяльність судових органів Луганської області, маючи на меті притягнення до кримінальної відповідальності керівників банку "Слов'янський", та про наміри не виконувати рішення Верховного Суду про стягнення з Податкової адміністрації 200 мільйонів гривень", - зазначає депутат.
"Такі дії, а саме - втручання в діяльність судді з метою добитися винесення неправосудного рішення, містять ознаки злочину", - вважає Гримчак.
В іншому епізоді, 11 вересня 2000 року, Азаров розповідає Кучмі про дії, спрямовані на ліквідацію у незаконний спосіб газети "Сільські вісті".
"Крім того, плівки містять епізод розмови глави Донецької обладміністрації Віктора Януковича з Кучмою та Генеральним прокурором України Потебеньком. У цій розмові повідомляється про незаконні дії зазначених осіб, спрямованні на винесення завідомого неправосудного рішення суддею районного суду міста Донецька стосовно адвоката Салова", - зазначає Гримчак.
Як відомо, після цієї розмови, у липні 2000 року, суддя Куйбишевського районного суду Донецька Тупицький засудив Салова на п’ять років позбавлення волі та штрафу.
"В даному випадку в діях вказаних осіб очевидні ознаки злочинів, передбачених статтею 376 Кримінального кодексу України "Втручання в діяльність судових органів" та статтею 375 КК України "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови", - вважає депутат.
"Прошу вас перевірити вказані факти та у випадку підтвердження скоєння суспільно небезпечних діянь вказаними особами, притягнути їх до відповідальності за відповідними статтями Кримінального кодексу України", - говориться в заяві Гримчака.
Українська правда