Українські лікарі в Лівії працюють під кулями, а дипломатів не охороняють

Вівторок, 22 лютого 2011, 10:30

До українського посольства у Лівії надходить інформація про українців, постраждалих у результаті заворушень, але перевірити її не вдається.

Про це "Комсомольской правде в Украине" розповів один з дипломатів посольства.

"До нас надходить інформація про постраждалих українців, але ми не можемо її перевірити, оскільки не працює зв'язок і немає інтернету", - сказав він.

"Ситуація дуже напружена. Наші співробітники не виходять на вулицю - там постійно чути автоматні черги і вибухи. Будівлю посольства ніхто не охороняє, бо нам самим треба бути напоготові. Виїхати звідси ми теж не можемо - у країні немає бензину. До речі, дуже важка ситуація і з продовольством", - додав співробітник посольства.

На цих словах в телефонній трубці почулися звуки автоматної черги, пише газета.

"Ось бачите, все і так чути. Чи буде евакуація, сказати поки важко. Інформації немає", - зазначив дипломат.

Крім того, як пише газета, українських лікарів, які працюють у Лівії, беруть у полон і примушують безплатно працювати на благо місцевої революції.

"Те, що тут діється, це справжнє пекло. Третій день до нас у лікарню надходять сотні поранених і вбитих, морги переповнені", - розповів терапевт центрального госпіталю Бенгазі № 12 Михайло Фіртель, який приїхав до Лівії з Житомира.

"Революція проходила повз нас. Персонал під охороною привозили і відвозили з роботи додому. Але в суботу все змінилося. В кінці робочого дня нас зібрали якісь люди у військовій формі і повідомили, що місто тепер належить опозиції. Представники старої влади боягузливо втекли" , - додав він.

"У зв'язку з величезною кількістю поранених сказали, що зміни у нас не буде. Їх відправили на мобільні медпункти, які організували по всіх школах міста. Що з нашими колегами, ми не знаємо, на зв'язок вони не виходять. Не виключено, що вони працюють під кулями", - зазначив також Фіртель.

За словами доктора, гості з автоматами спочатку говорили ввічливо, але в кінці попередили: якщо хтось захоче бігти - розстріляють на місці.

"Мовляв, ми в цій країні заробляли гроші, ось тепер потрібно пахати на благо революції. А те, що лікарі добу не відпочивали, їх не хвилює. Покидати територію лікарні ми вже не можемо. На вході стоїть охорона. Але ж в деяких наших колег є дружини і діти. Вони змушені сидіти в підвалі і чекати допомоги...", - сказав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: