Єврокомісар стурбований демократією по-українськи
Збереження політичної стабільності в Україні не повинно суперечити фундаментальним правам.
Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, виступаючи у Варшаві на конференції, присвяченій 20-річчю створення Центру Східних досліджень "ЄС і Східна Європа: новий підхід після кризи".
Він також зазначив, що поглиблення відносин Києва з Брюсселем має базуватися на демократичних цінностях.
Єврокомісар уточнив, що перспективи розвитку двосторонніх відносин виглядають "дуже позитивно".
У зв'язку з цим Фюле згадав переговори про Угоду про асоціацію і наданий в ході недавнього саміту План дій щодо лібералізації безвізового режиму.
Разом з тим, він висловив "ноту стурбованості".
За його словами, щоб виграти від очікуваних можливостей, Україна повинна провести реальні реформи.
"Існують можливості поглиблювати політичні відносини між нами на кожному рівні та в кожній сфері, але це має базуватися на спільних цінностях, таких, як повага прав людини та демократичні принципи", - зазначив єврокомісар.
"Дехто в Україні не розуміє, що досягнення й збереження політичної стабільності не повинно бути в протиріччі з просуванням і захистом фундаментальних прав, або що всеохоплююча швидкість і глибина відновлення дружніх відносин з ЄС буде залежати від чіткого і видимого прогресу в цій сфері", - сказав він.
Єврокомісар вважає, що Угода про асоціацію, яка містить глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі, створить в Україні економічні можливості і надасть реальну інтеграцію з ЄС не тільки на економічному рівні.
"Два тижні тому саміт Україна-ЄС підтвердив наші спільні зобов'язання завершити переговори в 2011 році", - уточнив він.