🎄 Скін для карток від "Української правди" тепер в Monobank 🎁

Правозахисники підрахували, що Янукович уже порушив більше, ніж його попередники

П'ятниця, 31 грудня 2010, 10:19

Кількість протестних акцій в Україні за 2010 рік збільшилася на третину, а українська журналістика стала ще більш залежною від примх влади.

Такі висновки озвучив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров в інтерв'ю "Deutsche Welle".

За його словами, українці не сприймають політики нинішньої влади з підтримки великого капіталу коштом бідних верств та малого бізнесу.

Захаров зазначив, що адміністрація президента Віктора Януковича за рік, що минає, порушувала права на мирні збори громадян більше, ніж попередня влада за минулі 5 років.

Правозахисник нагадав і про масові арешти членів попереднього уряду за звинуваченнями в діях, які безкарно чинять міністри теперішнього Кабміну.

Захаров також назвав дискримінаційними закон про міноритарних акціонерів, який "примушує людей продавати акції підприємств великим власникам" і не має аналогів у світі.

Він також згадав про проекти Трудового и Житлового кодексу, які, на думку експерта, роблять громадян цілковито залежними від держави та великого капіталу і фактично позбавляють їх прав на житло та працю.

Наступного року Захаров очікує посилення критики режиму Януковича з боку європейської та світової громадськості та посилення боротьби українців за свої права.

У свою чергу, голова Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев сказав, що журналістика України стала минулого року "більш путінською" внаслідок посилення тиску на свободу слова та фактичного відновлення практики "темників".

Експерт не вважає, що ситуація погіршилася через "продажність" самих журналістів. Він поклав головну відповідальність за це на владу та менеджерів, які мають ЗМІ як "свій бізнес на стороні" і воліють не конфліктувати з владою, а підлягати їй.

Чекмишев очікує, що 2011 рік мине "під знаком боротьби українських журналістів за свободу слова та утвердження професійних та етичних стандартів".

Водночас, він зазначив, що з протилежного боку також слід очікувати посилення тиску на журналістів.

Правозахисники згадують також арешти колишніх урядовців, які часом нагадують їм зведення політичних рахунків, бійки у парламенті та узалежнення Конституційного суду від ситуативних потреб вищого керівництва.

Все це, за висновками багатьох українських та міжнародних оглядачів, сприяло стрімкому падінню позицій України у низці рейтингів із вимірювання свободи преси та демократії.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: