Януковичу не довіряють більше половини українців
Президенту Віктору Януковичу довіряють 44% українців - на 7% більше, ніж у грудні 2005 року довіряло Віктору Ющенку.
Такі результати всеукраїнського опитування населення країни, який з 27 листопада по 8 грудня 2010 року провели Український інститут соціальних досліджень ім.А.Яременко та Центр "Соціальний моніторинг".
При цьому Янукович користується найвищим рівнем довіри з усіх основних політичних лідерів в країні і має найменший рейтинг недовіри, який йому висловили 51% українців.
При цьому екс-президент Ющенко замикає дев'ятку рейтингу, незважаючи на зростання довіри до нього громадян: довіряють йому 9%, а не довіряють 86% опитаних.
Друге місце в рейтингу слідом за президентом займає віце-прем'єр - міністр соціальної політики, лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко (довіряють 36%, не довіряють 56% опитаних).
Третє місце у прем'єра Миколи Азарова (довіряють 35%, не довіряють 59%), а четверте у спікера Володимира Литвина (довіряють 31%, не довіряють 63%).
На п'ятому місці по довірі лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк (довіряють 28%, не довіряють 63% опитаних). А лідеру "Батьківщини", екс-прем'єру Юлії Тимошенко довіряють 22% і не довіряють 74%.
При цьому більшість українців продовжує оцінювати поточну ситуацію в країні вкрай негативно.
Тільки 13% схильні вважати економічну ситуацію доброю чи такою, що наближається до неї, позитивно оцінюють політичну ситуацію 21%.
В цілому частка населення, яка одночасно позитивно оцінює ситуацію і в політичній, і в економічній сферах, становить лише 11%.
Разом з тим, тих, хто негативно оцінив ситуацію і в політиці, і в економіці - 70%.
Негативно оцінюється робота Верховної Ради (дали негативну оцінку роботі парламенту 70%, роботу спікера негативно оцінили 63%), Кабінету міністрів (негативно оцінили його діяльність в цілому 63%, дали негативну оцінку діяльності Азарова 61% опитаних).
Також, більшість опитаних (52%) негативно оцінює діяльність Януковича.
Опитування проводилося у всіх областях України, Криму та Києві. Всього в рамках дослідження було опитано 2109 респондентів. Стандартні відхилення становлять 1,31% -2,18%. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю за місцем проживання респондента. Рівень досягнення респондентів - 65%.