Отруєння Ющенка порівняли з убивством Кеннеді
Професор Микола Корпан, який у Відні лікував Віктора Ющенка після його отруєння, вважає, що із самого початку сліди злочину заміталися.
Про це він сказав в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".
На його думку, "у діоксинової справи із самого початку була ахілесова п'ята, визначена однією важливою обставиною: потерпілий від діоксинового отруєння став президентом країни".
"І тому, так би мовити, перші сліди на свіжому снігу з перших же днів почали затоптувати. Згодом уже неможливо було розрізнити, де ті перші сліди і кому вони належать. Свідомо чи несвідомо це робилося — питання до слідчих органів", - сказав Корпан.
"Згодом факти, як сніжний ком, обростали версіями, домислами, численними деталями, заявами різних політичних сил, — і в такий спосіб було загублене зерно правди. І чим далі, тим більше суспільство віддаляється від суті справи. Тому діоксинова справа залишається загадкою, я б назвав її так — John Kennedi history number two", — відзначив хірург.
На його переконання, для розкриття цієї справи повинна бути державна воля.
"Якби така воля була, у цій справі вже б давно поставили крапку, і суспільство довідалося би правду. А що ми бачимо? Один генпрокурор заявив, що справа про отруєння Ющенко розкрита. А нинішній генпрокурор ставить під сумнів сам факт отруєння, також не аргументуючи свою заяву", — сказав Микола Корпан.
Відповідаючи на питання про те, чому в Австрії в зразках крові діоксина не знайшли, професор сказав: "Справа в тім, що, незважаючи на високий рівень медицини в цій європейській країні, в Австрії немає лабораторного устаткування, на якому можна було б проводити дослідження крові або якихось інших матеріалів на наявність діоксину".
"І тільки після одержання результатів аналізів крові з двох закордонних лабораторій — Нідерландів і Німеччини — був поставлений остаточний діагноз: отруєння діоксином. А як ця отруйна речовина потрапила в організм Ющенка — на це повинні були б відповісти слідчі органи", - відзначив він.