Томенко: БЮТівців били прямі підлеглі Януковича
Президент Віктор Янукович має звернутися до генпрокурора про відповідальність своїх підлеглих за організацію бійки у Верховній Раді.
Про це заявив віце-спікер Микола Томенко (БЮТ), повідомляє його прес-служба.
За словами Томенка, фактичними організаторами та головними виконавцями "грудневого побоїща" у парламенті виступили багато "знайомих депутатів".
"Ці "знайомі депутати" відомі тим, що вони ніколи не займалися парламентською чи законотворчою діяльністю, але дехто з них (хто втретє, хто вдруге) вже прославляли себе "мордобоєм" у парламенті", - йдеться у повідомленні.
"Однак найцікавішим віце-спікер вважає те, що деякі з них є підлеглими саме президента", - наголосила прес-служба.
Згідно з повідомленням, зокрема, мова йде про Дмитра Саламатіна – главу "Укрспецекспорту", "який безпосередньо підпорядкований президенту і який довгий період незаконно суміщає своє посаду з депутатської роботою".
"Томенко також відзначив, що ще одного учасника "грудневого побоїща" – міністра екології та природних ресурсів Миколу Злочевського, який є не лише безпосереднім підлеглим президента, а й злісним сумісником, тобто порушником закону", - зазначила прес-служба.
"Томенко наголосив, що коли йдеться про політичну культури, до якої закликав Янукович, бажано було б, щоб до неї вдалися іще низка його безпосередніх підлеглих, які слідкують за виконанням законності та повинні були б забезпечувати цей рівень правової та політичної культури", - йдеться у повідомленні.
"Як, наприклад, колишній генпрокурор, а тепер заступник глави адміністрації президента Геннадій Васильєв – один з лідерів по тривалості перебування на двох посадах і, звісна річ, прямий порушник Конституції і законів", - зазначили у прес-службі.
Томенко заявив: "Тому, для того, щоб парламентська опозиція повірила в нову політичну культуру нової влади, президент повинен показати приклад: особисто звернутися до генпрокурора про відповідальність його підлеглих за організацію нічного побоїща".
За його словами, також Янукович має "невідкладно вирішити питання стосовно того, де ці "бойовики" повинні працювати: або безпосередньо під його керівництвом, або у парламенті".
Українська правда