Генпрокуратура стала на бік охоронців Азарова, які перешкоджали журналістам
Генпрокуратура не виявила ознак злочину у діях охоронців прем'єр-міністра Миколи Азарова, які зламали камеру 5-го каналу та перешкоджали роботі знімальної групи.
Про це йдеться у листі заступника генерального прокурора Анатолія Пришка до віце-спікера Миколи Томенка, пише у блозі на "Телекритиці" журналіст 5-го каналу Азад Сафаров.
Томенко звертався до ГПУ щодо неправомірних дій "удошників" проти знімальної групи 5-го каналу.
У відповіді Генпрокуратури зазначено, що "військовослужбовці Управління державної охорони України діяли відповідно до вимог Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" і своїх службових обов'язків".
У зв'язку з цим 10 грудня Головне управління військових прокуратур винесло постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.
Копію листа "5-му каналу" надала прес-служба Томенка. Від ГПУ жодних повідомлень або листів про відмову в порушенні кримінальної справи 5-му каналу не надходило.
На сайті Генпрокуратури у розділі новин також жодної інформації про цю постанову. Хоча по телефону представники військової прокуратури запевнили журналіста, що листа 5 каналу таки відправили.
Раніше парламентська тимчасова слідча комісія з питань цензури теж вирішила звернутися до Генпрокуратури і Управління держохорони з проханням дати юридичну оцінку діям працівників УДО в інциденті зі знімальною групою 5-го каналу, а в разі виявлення порушення законодавства відповідно на нього відреагувати.
27 листопада під час відвідання Віктором Януковичем і Миколою Азаровим наметового містечка підприємців на Майдані Незалежності у Києві охоронці прем'єр-міністра грубо перешкоджали роботі знімальної групи 5-го каналу та зламали об'єктив камери DVcamDSR 390.