Донецькі журналісти поскаржилися прокуратурі на ректора Табачника
Донецькі журналісти звинувачують керівництво Донецького національного університету в перешкоджанні їхній професійній діяльності.
У прокуратурі Донецької області офіційно зареєстрована відповідна заява дев'яти журналістів, повідомляє "Дзеркало тижня".
Представники ЗМІ заявляють, що під час виборів претендента на посаду ректора вузу адміністрація університету обмежувала працівників медіа в правах на вільне отримання інформації.
Спочатку деякі журналісти не були допущені на офіційну зустріч заступника міністра освіти Євгена Сулими зі студентами – делегатами конференції трудового колективу.
Пізніше служба охорони ДонНУ, посилаючись на розпорядження керівництва, не допускала представників преси в залу, де виступали кандидати, а також у хол другого поверху, відведений під "виборчу дільницю".
"Дії посадових осіб містять ознаки злочину – "навмисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" (ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України)", - вважають автори заяви.
Під документом, спрямованим прокурору області Володимиру Гальцову, підписалися кореспонденти газет "Дзеркало тижня", "Голос України", "Газета по-донецьки", "Салон Дону й Баса", інформаційної агенції УНІАН, телеканалу СТБ, інформаційно-аналітичного сайту "ОстроВ" та ін.
Як відомо, на виборах претендента на посаду ректора Донецького національного університету переміг завідувач кафедри "Економічна кібернетика" Юрій Лисенко. Його опонент – призначений міністром освіти Дмитром Табачником в.о. ректора Петро Єгоров – не набрав 30% голосів, необхідних для потрапляння до списку претендентів.
Таким чином, у кадрову комісію Міністерства освіти й науки, молоді та спорту подана лише одна кандидатура майбутнього ректора ДонНУ.
У середу, 15 грудня, повідомлялося про проведення обшуку співробітниками УБЕЗ у квартирі нового ректора університету.