Спостерігачам не сподобалось, як відбувалося волевиявлення українців
Про це йдеться в заяві громадської мережі "Опора", оприлюдненій за висновками моніторингу місцевих виборів 31 жовтня.
В "Опорі" зазначають, що прийняття нового закону про місцеві вибори напередодні дня голосування без широкого громадського обговорення погіршило його якість.
"Під час цієї виборчої кампанії незбалансованість територіальних та дільничних виборчих комісій було закладено на рівні закону, а нечіткі критерії призначення керівних органів призвели до безпідставної переваги партій влади і на цьому рівні", - повідомили в громадянській мережі.
"Недостатня підготовка та відсутність навчання членів виборчих комісій створили передумови для маніпуляцій", - йдеться в заяві.
В "Опорі" повідомляють, що вибіркове застосування або ігнорування закону територіальними виборчими комісіями створило додаткові перешкоди для ведення кандидатами виборчої кампанії.
"На жаль, недостатньо активно інституції влади та правоохоронні органи реагували на повідомлення про використання адміністративного ресурсу, погрози та тиск на кандидатів, вчинення фізичного чи морального насильства щодо окремих суб'єктів виборчого процесу", - зазначається в заяві.
В громадянській мережі вважають, що проблема якісної підготовки бюлетенів та відсутності жорсткого контролю за їхнім друком призвели до поглиблення недовіри до виборчого процесу в цілому.
"Недостатньо якісна організація дня голосування призвела до порушення принципу індивідуального і таємного волевиявлення, а порушення норм закону при підрахунку голосів та підбиття підсумків призвело до викривлення результатів голосування в окремих громадах", - підсумували в "Опорі".
Остаточний звіт за результатами спостереження з детальним описом висновків громадянською мережею буде оприлюднено через декілька тижнів.
Українська правда