"Стоп цензурі!" проситиме європейців вплинути на Януковича
Підписи під відповідним зверненням до ван Ромпея наразі збирає громадський рух "Стоп цензурі!".
"Напередодні Саміту Україна-ЄС українські журналісти та громадські організації розпочали збір підписів під зверненням до президента", - зазначається в повідомленні.
"Підписанти просять порушити на найвищому рівні питання щодо зобов'язання української влади перед українським суспільством та міжнародними організаціями, зокрема, ПАРЄ, ухвалити закон", - уточнили в "Стоп цензурі!".
У зверненні зазначається, що у Верховній Раді зараз знаходиться однойменний законопроект, зареєстрований 11 липня 2008 року та проголосований у першому читанні.
Він був розроблений українськими та міжнародними поважними організаціями та був визнаний експертами Ради Європи, які поставили документу високу оцінку.
Звертаючись до ван Ромпея, громадські активісти та журналісти наголошують, що під різними приводами українська влада відмовляється ухвалювати цей документ попри численні обіцянки на міжнародному рівні.
"Зокрема, представники влади пояснюють своє небажання приймати законопроект внесенням ними 2 листопада 2010 року "альтернативного" законопроекту", - йдеться у зверненні.
Нагадаємо, що медіа-експерти та журналісти розкритикували вищезгаданий законопроект, авторами якого є депутати Олена Бондаренко, Володимир Ландик та Юрій Стець.
Так за оцінкою директора Інституту Медіа Права Тараса Шевченка, "альтернативний" законопроект дуже слабкий та у багатьох питаннях він не покращує, а погіршує ситуацію як щодо доступу до інформації, так і щодо свободи слова в цілому.
В свою чергу юрист Інституту Масової Інформації Роман Головенко зазначив, що його реєстрація є прямим порушенням регламенту.
Також зазначається, що у 80 країнах світу існують окремі закони про доступ до інформації. На пострадянському просторі лише в Україні, Туркменістані та Казахстані не прийняті відповідні законодавчі норми.
Підписи журналістів під зверненням збираються до понеділка 8 листопада.
Українська правда