Верховний суд пішов відстоювати свої повноваження у КС
Верховний суд України просить Конституційний Суд оцінити конституційність окремих положень закону "Про судоустрій і статус суддів".
За спрямування такого подання до КС проголосували всі судді, присутні на засіданні пленуму Верховного суду у п'ятницю в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Зокрема, Верховний суд просить КС оцінити конституційність положень закону щодо позбавлення Верховного суду статусу найвищого судового органа в системі судів загальної юрисдикції, обмеження реалізації громадянами і юридичними особами права на звернення до Верховного суду по захист своїх прав і законних інтересів, а також звуження гарантій матеріального забезпечення й соціального захисту суддів.
Як повідомлялося, 3 серпня набув чинності закон про судоустрій і статус суддів, внесений президентом Віктором Януковичем.
Закон передбачає створення Вищого спеціалізованого суду України для розгляду цивільних і кримінальних справ, який діятиме як суд касаційної інстанції; зменшення кількості суддів Верховного суду України (ВСУ); обмеження функцій ВСУ; ліквідацію військових судів; обов'язкове призначення членами Вищої ради юстиції суддів, обраних безстроково.
Законом установлюється порядок, відповідно до якого кожен суд загальної юрисдикції є окремим розпорядником бюджетних коштів.
Як говориться в пояснювальній записці до документа, метою ухвалення закону є реформування системи судоустрою відповідно до міжнародних стандартів, підвищення ролі суду й статусу судді в суспільстві, забезпечення незалежності судів від впливу, спрощення процедури доступу до суду для кожного громадянина.
30 серпня 54 народних депутати звернулися до КС із приводу конституційності окремих положень законів "Про судоустрій і статус суддів" і "Про Вищу раду юстиції", а також Кримінального, Господарського, Цивільного процесуальних кодексів і Кодексу адміністративного судочинства.