Герман зраділа, що ПАРЄ не згадала про тиск президентської адміністрації на ЗМІ
Таку думку озвучила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман, коментуючи резолюцію ПАРЄ по Україні, повідомляє УНІАН.
"Це дуже добре, що Парламентська Асамблея стежить за подіями в Україні. І стежить ретельно", - вважає вона.
"Добре, що тема України звучить. Це лише допомагає Україні у розбудові демократичного суспільства, до розвитку тих демократичних процесів, які у ній були свого часу започатковані", - зазначає чиновниця.
За словами Герман, "дуже важливо, що ПАРЄ так прихильно поставилася до рішення Конституційного Суду і до ситуації, коли Україна, по суті, починає жити за Конституцією 1996 року".
"Це дуже позитивний для нас сигнал", - уточнила вона.
За словами заступника глави адміністрації президента є й інші позитивні моменти.
"Зокрема, ПАРЄ почула сигнал про створення в Україні громадського телебачення і в Резолюції нема жодного слова про тиск з боку президентської адміністрації на ЗМІ. Я вважаю, що це дуже знакова деталь", - заявила Герман.
"Ми прочитали про СБУ. І, звичайно, я переконана, тут відбудуться певні реформації і відповідні особи зроблять певні висновки з цього", - розповіла вона.
Як наголосила заступник глави адміністрації, "з чимось можна погодитися, дещо є спірним. Але, безперечно, ми не можемо не брати до уваги Резолюцію ПАРЄ, не можемо не брати до уваги думки людей з авторитетними іменами".
"Хоча, окремі заяви, як заява пані Вольвенд (співдоповідача Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні), викликають гірку посмішку. У мене після цього виникає велике бажання, щоб українські газети все таки виходили і англійською мовою", - сказала Герман.
Вона вважає, що "якби пані Вольвенд їх читала, вона б бачила, що нема в Україні газети, яка не критикує владу".
"Вона говорить, що в українських газетах зменшується критика влади. Я не можу з нею погодитися. Те саме стосується й інформаційних сайтів", - уточнила Герман.