У Європі хочуть, щоб українці повірили у вибори
Про це йдеться у компромісному проекті резолюції щодо України, який міститься на офіційному сайті Європарламенту.
Також євродепутати збираються звернути увагу на те, що змінене у серпні 2010 року виборче законодавство розглядається ОБСЄ та Бюро демократичних інституцій та прав людини як крок назад порівняно з попереднім законодавством.
Крім того, Європарламент планує закликати владу забезпечити збалансований склад виборчих адміністрацій на всіх рівнях, включаючи головуючі посади, а також здійснити додаткові заходи для посилення довіри кандидатів і виборців до виборчого процесу.
Серед таких заходів, зокрема, називаються допуск до виборчого процесу створених політичних рухів під їхніми іменами.
Депутати також планують привітати запрошення українською владою міжнародних спостерігачів на вибори.
Крім того, у проекті наголошується на необхідності проведення конституційної реформи, яка б передбачала чіткий розподіл повноважень і створення системи стримувань та балансів між державними інституціями.
Депутати вважають, що співпраця з Венеціанською комісію Ради Європи необхідна для забезпечення відповідності реформ законодавства європейським стандартам.
Також у проекті резолюції планується підкреслити, що Україна має чіткі історичні, культурні та економічні зв'язки з Євросоюзом, є одним з ключових партнерів ЄС серед східних сусідів, маючи значний вплив на безпеку, стабільність та процвітання всього континенту.
У документі міститься заклик до Єврокомісії та Ради ЄС укласти "дорожню карту" для запровадження безвізового режиму для українців, включаючи як перехідну ціль скасування існуючих візових зборів.
Разом з тим, депутати планують зазначити, що для запровадження такого режиму Україна повинна буде виконати всі необхідні вимоги.
У Європарламенті також планують підкреслити життєву важливість євроінтеграційного процесу України для продовження економічних, соціальних та політичних реформ.