Європарламент побачив згортання демократії в Україні
Про це йдеться у компромісному проекті резолюції щодо України, який міститься на офіційному сайті Європарламенту.
У проекті, зокрема, передбачається висловити стурбованість зростаючою кількістю обвинувачень і достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи та права, такі як свобода зібрань, свобода висловлювань та свобода ЗМІ, знаходяться під загрозою в останні місяці.
Європарламент планує закликати українську владу розслідувати усі повідомлення про порушення прав та свобод, а також розслідувати роль Служби безпеки України у втручаннях у демократичний процес.
У проекті резолюції також міститься заклик до української влади здійснити усі необхідні заходи для захисту свободи ЗМІ та плюралізму, а також утриматися від будь-яких спроб контролювати прямо чи непрямо зміст репортажів національних ЗМІ.
При цьому у документі відзначається термінова необхідність реформування законодавства у медіа-сфері.
Разом з тим, євродепутати планують закликати владу забезпечити, щоб юридичні процедури не призводили до вибіркового перерозподілу мовних частот, а також переглянути будь-які рішення чи призначення, що можуть привести до конфлікту інтересів.
Документом також планується закликати український уряд привести законодавство у сфері свободи ЗМІ у відповідність до стандартів ОБСЄ.
У проекті також планується висловити стурбованість випадками жорстокості проти журналістів, а також зникненням 11 серпня цього року журналіста газети "Новий стиль" Василя Климентьєва.
Крім того, депутати планують висловити стурбованість жорстоким придушенням мирних демонстрацій, що проводилися у травні та червні у Харкові проти будівництва дороги через парк ім. Горького.