У більшості натякають, що Венеціанська комісія їм "не указ"

Понеділок, 18 жовтня 2010, 11:50

У комітеті Верховної Ради з питань правосуддя кажуть, що до висновків Венеціанської комісії про реформу судоустрою в Україні "обов'язково дослухаються".

"Судова реформа ще повністю не завершена, тому при її доопрацюванні ми будемо враховувати рекомендації в тому числі й Венеціанській комісії", - сказав член комітету Вадим Колесніченко (Партія регіонів) газеті "Комерсант-Україна".

"Але це не означає, що вони будуть основними - над завершенням реформи працює маса людей та організацій", - заявив "регіонал".

Як відомо, у п'ятницю й суботу на 84-й сесії Венеціанської комісії розглядалося питання про реформу судоустрою в Україні й була дана оцінка закону "Про судоустрій і статус суддів", який набув чинності 27 липня цього року.

За словами секретаря комісії Томаса Маркерта, у його колег склалося дві думки щодо зміни судової системи України.

Так, комісія "відзначила певний прогрес" у реформуванні українського судового законодавства: "Декілька рекомендацій Венеціанської комісії були прийняті до уваги. Зокрема, поліпшення були зроблені в питанні автоматичного розподілу справ між суддями", - зазначив Маркерт.

Водночас, за його словами, у підсумковій оцінці закону комісія відзначила низку негативних змін: "Одна з них відбирає практично всі повноваження у Верховного суду й знижує його статус до такого рівня, що він уже не може функціонувати нормально".

Маркерт також додав, що стурбованість організації викликають деякі положення закону щодо повноважень Вищої ради юстиції України: "Деякі повноваження Вищої ради юстиції, наприклад, інспектування судових рішень до їх ухвалення й низка інших, викликають багато запитань".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: