Генсек НАТО покликав Януковича на саміт, той поки не дав відповіді
Українське керівництво отримає запрошення на саміт НАТО в Лісабоні в рамках проведення саміту країн-учасниць операції в Афганістані.
Про це повідомив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв'ю інформаційним агентствам "Інтерфакс-Україна" та Укрінформ.
За його словами, ця позиція була озвучена в ході нещодавньої зустрічі з президентом України Віктором Януковичем, яка відбулася в Нью-Йорку під час роботи Генеральної асамблеї ООН.
Разом із тим, в альянсі не планують проводити засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні.
"Ми не очікуємо засідання комісій ні з Україною, ні з Грузією, але політичні лідери як України, так і Грузії отримають запрошення приїхати на саміт, бо ми маємо намір провести в Лісабоні саміт ISAF (Афганістан)", - сказав генсек НАТО.
Расмуссен зазначив, що проінформував президента України про проведення саміту ISAF.
"Президент не дав жодної відповіді, бо він повинен перевірити свій графік, але він позитивно відзначив факт проведення саміту на рівні ISAF", - додав генсек НАТО.
Расмуссен вважає важливим проведення такого саміту, тому що Афганістан "буде найважливішим пунктом нашого порядку денного".
"Ми вважаємо, що для дискусії повинні зустрітися не тільки 28 союзників по НАТО, але обговорення має відбутися серед усіх союзників по ISAF, яких нараховується 47 країн", - пояснив він позицію організації.
Расмуссен наголосив, що в НАТО високо цінують внесок України в місію в Афганістані.
"Я сказав президенту Януковичу, так само як я сказав усім іншим союзникам про те, що нам потрібно більше інструкторів, бо ключовий елемент нашої стратегії в Афганістані полягає у тому, щоб поступово передати відповідальність у руки афганців. Але для цього потрібно більше афганських солдатів і афганської поліції - нам потрібно краще навчати й інструктувати солдатів і поліцію", - підкреслив він.
Говорячи про минулу зустріч із Януковичем, генсек альянсу назвав її "дуже хорошою".
"Ми обговорили можливості поглиблення практичної співпраці між НАТО й Україною у вже існуючих рамках. Зустріч підтвердила взаємний інтерес підтримувати міцні відносини між НАТО й Україною", - сказав Расмуссен.