У Раді готові підтримати ідею спецзасідання: "Проблема набирає загрозливого характеру"
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування випадків цензури у ЗМІ може підтримати ідею спецзасідання ВР щодо питань свободи слова в Україні.
Так вважає голова цієї ТСК Ірина Геращенко, повідомили "Телекритиці" у секретаріаті ТСК.
"Надто багато фактів, які свідчать про те, що проблема свободи слова набирає загрозливого характеру, в тому числі і для іміджу України", - сказала Геращенко.
"Влада не може закривати на це очі і зводити все до банальних заяв про вірність принципам свободи слова в той час, коли дії силовиків, моніторинги написаних наче під копірку новин свідчать про інше", - наголосила вона.
Геращенко припускає, що ситуація довкола ТРК "Чорноморська", "5 каналу" й ТВі, а також питання про спеціальне засідання може бути розглянуте 7 вересня, в перші дні роботи Верховної Ради.
Геращенко зазначає, що, результатом спеціального засідання має стати прийняття "медійних законів", які так довго відкладаються і на які "тривалий час очікує журналістська спільнота" - зокрема, це законопроект № 2763 "Про доступ до публічної інформації".
За словами депутатки, його ухвалення має значно полегшити спілкування журналістів із органами влади, оскільки скорочує терміни надання відповідей на інформаційні запити до 5 днів, а у надзвичайних ситуаціях - до 48 годин із моменту отримання запиту, та встановлює відповідальність за відмову чи зволікання з наданням інформації.
Також це стосується законопроектів № 6447 Арсенія Яценюка і № 6447-1 Олени Кондратюк, які розширюють поняття "цензура" та значно посилюють відповідальність за неї, встановлюють кримінальну відповідальність власників і менеджерів за тиск на журналістів.
На думку Геращенко, Верховна Рада має прийняти постанову про мораторій на перевірки в ЗМІ на час виборчої кампанії, аби у "податкових та інших структур не було спокуси таким чином приборкувати нелояльні і незалежні ЗМІ".
Як відомо, депутат В'ячеслав Кириленко висунув ініціативу про проведення спеціального засідання Верховної Ради щодо питань свободи слова в Україні.
За його словами, на засідання мають бути запрошені представники опозиційних сил, а також міжнародних громадських організацій, які займаються проблемами свободи слова.