У Азарова вважають, що збільшення пенсійного віку – світова практика
Про це йде мова у заяві прес-служби Кабміну.
В уряді наголосили, що для даного рішення є декілька причин. Зокрема, "уряд змушений позичати гроші в країнах, в яких пенсійний вік вищий, ніж в Україні", йдеться у документі.
В Кабміні також підкреслили, що "минулого року дефіцит Пенсійного фонду склав понад 17 мільярдів гривень".
"В українському суспільстві склалася критична ситуація: при загальній чисельності працюючих в 14 мільйонів, число пенсіонерів досягло понад 13,5 мільйонів людей", - зазначається у заяві.
В уряді підкреслили, що "перехід буде здійснено поступово": "Пенсійний вік для жінок щорічно буде підвищуватися на півроку, збільшившись на 5 років до 2020 року".
"Продовження на 10 років робочого стажу, необхідного для одержання пенсійних виплат у повному обсязі, ліквідує механізм соціальної зрівнялівки, підсилить соціальну справедливість, створить позитивну мотивацію для працюючих продовжити трудову діяльність", - зазначається у заяві.
В уряді вважають, що це "поліпшить збалансованість Пенсійного фонду на 2 мільярди гривень вже в 2011 році".
Як відомо, у меморандумі української влади Міжнародному валютному фонду зазначається, що Україна має намір до кінця 2010 підвищити пенсійний стаж і почати підвищення пенсійного віку для жінок.
Водночас у січні, перед президентськими виборами, Віктор Янукович заявляв, що він проти збільшення пенсійного віку на 5 років.
"Для того, щоб вирішити це питання, треба прийняти відповідний закон. Парламент на це ніколи не піде. Ми це ніколи нікому не дозволимо", - наголошував він.
Янукович тоді заявляв, що збільшувати вік виходу на пенсію явно передчасно: "Зараз ми не маємо морального права це робити. Я на це ніколи не піду".
Українська правда