У суди "протиснули" російську мову
Новий закон про судоустрій, підписаний президентом, дозволяє використання регіональних мов у судах.
Про це пише "Сегодня".
"І раніше в різних законах були різні положення щодо мови. У кримінальних процесах кожен раз у суді окремо вирішувалося питання, якою мовою вести процес. Тоді як, скажімо, у цивільних процесах було обов'язковим застосування української мови. Тепер скрізь буде, як в кримінальному", - сказав БЮТівець Святослав Олійник.
"Раніше у кримінальних процесах людині просто надавали за рахунок держави адвоката і перекладача на його рідну мову. Але документи російською ніхто не вів. Тепер же закон стосується і документів", - додав "регіонал" Вадим Колесніченко.
Проте, за словами Колесніченка, щоб цю норму "було простіше застосовувати, треба ухвалити закон про мови".
"І зараз складно сказати однозначно - чи можна у Львові, наприклад, судитися російською мовою. З одного боку - це україномовний регіон. З іншого - у нас немає закону про мови, який визначає територію розповсюдження тієї чи іншої мови, і можна вважати, що вся територія України - це територія застосування 14-ти регіональних мов", - сказав він.
У свою чергу опозиція виступає проти нововведення.
"Цей закон означає, що будь-який ефіоп, який захоче, щоб у нас суд вівся ефіопською, матиме на це право. Це прямо суперечить Конституції, де сказано, що державною мовою є українська", - вважає НУНСівець Юрій Кармазін.