Пропагандистський фільм про Януковича робив Бенкендорф
Автором і режисером фільму "Президент. Початок шляху", який демонстрували у своєму ефірі Перший канал і ICTV, є гендиректор Першого національного Єгор Бенкендорф.
Про це він сказав в коментарі "Телекритиці".
"Спочатку фільм мав знімати Марк Гресь, його творче об'єднання документальних фільмів. Це мало відбуватися в рамках нашої ювілейної серії. Приміром, зараз це об'єднання знімає ювілейний фільм про режисера Миколу Рушковського. Але він не зміг. Тому фільм зняв я, з власної ініціативи. І нічого ганебного в цьому не бачу", - сказав Бенкендорф.
За його словами, диктор Данило Сєрих та композитор Ігор Стецюк радо погодилися на його пропозицію про співпрацю, а останній передав музику до фільму безкоштовно.
Щодо показу на ICTV, то, як пояснив Бенкендорф, він звертався на канал з проханням надати певні архівні матеріали для фільму, тоді ж попередньо домовився про показ стрічки.
"Ми попередньо домовилися, що як фільм вийде нормальної якості, то ICTV його покаже. Коли стрічку було знято, я надіслав її на канал - очевидно, якість їх влаштувала, і тому вони показали фільм", - сказав Бенкендорф.
Також він звернув увагу на те, що 10 - 11 липня на різних каналах було показано два різні фільми про ювілей Януковича.
"Я говорю лише про фільм, який показав наш канал та ICTV. Я бачив аналогічний фільм на ТРК "Київ", але це не мій", - наголосив він.
Водночас один із топ-менеджерів телеканалів, що демонстрували фільм, на запитання про засади його розміщення в ефірі відповів: "Попросили".
Згодом на умовах анонімності Телекритиці підтвердили, що ні про яке "на правах реклами" не йшлося - фільм був поставлений в ефір на приватне прохання замовників.
На питання, хто замовники, на телеканалі відповіли: "Запитайтеся в адміністрації президента".
У прес-службі президента скерували до заступника голови адміністрації президента Ганни Герман, сказавши, що телепривітанням займалась саме вона.
Сама Герман це заперечила, сказавши, що про фільм дізналась з телеекрану, від стрічки відхрестилась, запропонувавши шукати інформацію про її виробників та замовників у титрах, яких у фільмі не було.