Через вирубку дерев у Харкові пожалілися в ПАРЄ й дійдуть до суду
Правозахисники оскаржуватимуть у суді ситуацію з вирубкою дубів та сосен у центральному парку Харкова.
Крім того, вони очікують на реакцію ПАРЄ на ці події, передає "Німецька хвиля".
Українська Гельсінська спілка з прав людини засудила незаконні дії органів місцевого самоврядування та міліції Харкова в конфлікті довкола вирубки парку ім. Горького.
Представники Харківської правозахисної групи мають намір оскаржити всі судові рішення щодо захисників парку.
Упродовж конфлікту до Генпрокуратури, СБУ, МВС та президента України були направлені звернення про грубі порушення законодавства.
Між тим, мерія Харкова погодилася на громадські слухання з даної проблеми 19 червня.
Як відомо, останні тижні у Харкові екологи й активісти боролися за збереження дерев у парку імені Горького, де влада дозволила вирубку для будівництва дороги. У низці міст України пройшли акції на підтримку харківського парку та його захисників.
Акції протесту в Харкові почалися 2 роки тому, після рішення міськради про будівництво в лісосмузі комерційних об'єктів - готелю, апартаментів та дороги. Згодом дорозі надали статус об'єкта підготовки до "Євро-2012" - без скасування попередніх рішень міськради та без громадських слухань - і акції набули розголосу.
Харків'яни останні 2 тижні цілодобово чергували в парку, намагаючись урятувати вікові дуби та корабельні сосни. Люди кидалися під пили, закриваючи собою дерева, альпіністи чергували на верхівках, аби завадити вирубці. Але це не зупинило знищення дерев.
Спочатку активістів, яких охрестили "зеленим фронтом", витісняли з парку міліціонери. Згодом небайдужим харків'янам довелося мати справу з більш агресивними дорожниками, які направляли на людей бульдозери, а також зі співробітниками "муніципальної охорони". Останні, застосовуючи грубу фізичну силу, виштовхали захисників дерев з парку. Правоохоронці не втручалися у їхні дії.
За висновками керівника екологічної групи "Печеніги" Сергія Шапаренка, зафіксовано понад 700 зрубаних дерев. Однак будівельники вже викорчували пеньки, а стовбури та гілки подрібнили на спецмашинах.
За 2 тижні протистояння до райвідділу МВС потрапили 12 активістів. Одного з захисників суд оштрафував на 150 гривень за опір правоохоронцям, ще один отримав 3 доби арешту.
При цьому екологи та правозахисники так і не побачили від представників влади необхідних дозволів на будівництво. Генеральний план міста знаходиться у мерії під грифом "тільки для службового використання".
"Українська правда"