В уряді дослідять структуру бідності
Він повідомив, що до цього сроку всі види соціальної підтримки, крім допомоги інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам і пільг особам, які мають виняткові заслуги перед Батьківщиною, мають стати адресними.
"Реформа системи соціальної підтримки відкладалася довгі роки з хибних популістських міркувань. Сьогодні вона не є справедливою, адже близько 40% бідних людей взагалі не отримує соціальної підтримки", - цитує віце-прем'єра прес-служба Кабміну.
Семиноженко зазначив, що тривогу викликає структура бідності в Україні, адже значна частина серед малозабезпечених - це працюючі громадяни і сім'ї з дітьми.
За його словами, згідно з програмою економічних реформ на 2010-2014 роки, вже до кінця поточного року заплановано розробити сучасну методику щодо проведення комплексного аудиту видів соціальної допомоги і пільг.
"В підсумку маємо отримати повне, стовідсоткове охоплення бідних верств населення різними видами соціальної підтримки і зниження рівня абсолютної бідності майже в 2 рази", - підсумував Семиноженко.
Крім того віце-прем'єр заявив, що реформа системи пенсійного забезпечення є однією з найважливіших складових соціальних реформ.
"Проблеми у цій сфері накопичувалися роками і сьогодні набули загрозливого характеру. Питома вага пенсійних видатків у ВВП у нас вже 18%, а більше половини пенсіонерів мають пенсію не вище 800 гривен", - зауважив Семиноженко.
"Передусім буде збалансовано пенсійний фонд та поліпшено адміністрування пенсійної системи. У подальшому буде обмежений максимальний розмір пенсій, звільнено солідарну систему від не властивих для неї виплат", - зазначив він.
На думку віце-прем'єра необхідно заохочувати громадян до добровільного більш пізнього виходу на пенсію.
Семиноженко також повідомив, що вже до 2014 року має бути здійснений перехід на пенсійне страхування у повному обсязі для всіх категорій платників: "Тоді від пенсійної реформи виграють усі - і пенсіонери, і працюючі громадяни, і молоде покоління".
Українська правда