Екс-посол Німеччини охарактеризував владу Януковича як авторитарну
Внутрішню політику України при президенті Вікторі Януковичі можна охарактеризувати як авторитарну.
Про це заявив колишній посол ФРН в Києві, нині радник Deutsche Bank Дітмар Штюдеманн в інтерв'ю "Deutsche Welle", аналізуючи перші 100 днів нової влади.
Він зазначив, що про глобальні зміни поки говорити зарано, але є перші зрушення у новому напрямку, "перші результати і тенденції".
"Нове керівництво встигло дуже швидко міцно закріпитися у владному кріслі, і воно справді здатне на рішучі зміни", - зазначив Штюдеманн.
За його словами, намагання офіційної України "налаштувати відносини з Росією на новий партнерський лад", було очікуваним.
"З іншого боку, треба розуміти, що українська зовнішня політика має перспективу стати стабільною та передбачуваною лише тоді, коли розвивається внутрішня політика, а передусім економічна політика країни", - наголосив при цьому екс-посол.
"Внутрішню політику України після перших 100 днів нової влади можна охарактеризувати хоча й як сконцентровану на стабілізації, але все ж таки авторитарну", - заявив Штюдеманн.
За його словами, "це викликає питання також у партнерів", бо якщо Україна справді бажає зближуватися з ЄС, аж до приєднання до Євросоюзу, то вона та "особливо її теперішній уряд повинні усвідомлювати важливість дотримання цінностей та політичної структури демократії".
"До демократії належить контроль влади. А в Україні з того моменту, як вона стала незалежною, це велика проблема, яка залишалась актуальною для всіх попередніх лідерів країни. Це слабкий бік країни, перші кроки нового уряду не виявляють контролю над владою, а це елементарний аспект демократії", - заявив екс-посол.
"Стабілізація на базі авторитарного розвитку не відповідає передумовам зближення з Європою", - наголосив він.
Штюдеманн зазначив, що Україні "необхідні внутрішні політичні реформи, передусім у тих галузях, які стосуються контролю над владою".
"Верховенство закону, розподіл влади, механізми контролю, налагоджена юстиція, вільні ЗМІ - все це необхідні фактори розвитку на шляху зближення з Європою. Те, що це не робиться за 100 днів - це очевидно. Але досі українська влада не зробила жодного кроку на цьому шляху", - сказав він.
"До цього в мене скептичне ставлення, але я реаліст та усвідомлюю, що треба зачекати", - додав екс-посол Німеччини.
"Українська правда"