МЗС створило окремі структури для Росії, США й Євросоюзу
У Міністерстві закордонних справ України створені окремі структурні підрозділи, які ведуть стратегічні напрямки - Росія, США, Євросоюз.
Про це сказав голова МЗС Костянтин Грищенко в інтерв'ю газеті "Сегодня", говорячи про досягнення свого відомства за 100 днів з моменту його призначення міністром.
"Ми змінили структуру МЗС: створили окремі структурні підрозділи, які ведуть стратегічні напрямки - Росія, США, Євросоюз, посилюємо їхній кадровий склад", - сказав він.
"Крім того, ліквідували торгово-економічні місії й створили торгово-економічні відділи в складі посольств. Адже якщо з Росією, США переважає політичний діалог, то у відносинах із Малайзією чи Сінгапуром домінує економіка. І завдання послів у багатьох регіонах - відстоювати наші торгово-економічні інтереси", - зазначив Грищенко.
За його словами, за ці 100 днів "за участю МЗС вдалося відновити нормальні добросусідські відносини з Росією, зберегти й активізувати переговори з Євросоюзом".
"Водночас ми встановили найтісніші відносини з адміністрацією (президента США) Обами, про що свідчать участь президента у Вашингтонському саміті з ядерної безпеки, майбутній візит держсекретаря Клінтон 4-5 липня", - сказав Грищенко.
Голова МЗС також прокоментував те, що президент Віктор Янукович нещодавно зобов'язав дипломатів брати участь у всіх переговорах і зустрічах чиновників МЗС, а зовнішньополітичне відомство - розробляти директиви для зустрічей.
"Доволі часто урядові делегації, за попереднього керівництва Кабміну, у Західній Європі не брали на переговори українських послів, що викликало здивування наших колег. Так, колишній прем'єр-міністр (Юлія Тимошенко) проводила зустрічі в Парижі, не запрошуючи посла", - зазначив Грищенко.
За його словами, з ним як із послом у Росії "цього не бувало", бо його "складно затерти". "Хоча коли обирають формулу зустрічі "тет-а-тет" - а таке в Москві бувало не рідко, - то тут уже складно щось зробити", - додав Грищенко.
Голова МЗС також зазначив, що ситуація з фінансовим забезпеченням посольств України за кордоном, у порівнянні з минулим роком, покращилася.
"Є значні поліпшення, але ми б хотіли більшого. Фінансування, яке було на піку економічного зростання, ще не цілком відновлене. Але зараз посольства працюють у штатному режимі - є мінімально достатні кошти на підтримання нормального функціонування посольств", - сказав він.
Грищенко також повідомив, що обмеження для дипломатів вести міжнародні переговори телефоном не більш 3-х хвилин знято, але контролюється, "щоб ці розмови були у справі".