Західна преса пояснила Україні, що є справжньою зрадою
Про це пише британський тижневик Economist.
"Навіть циніки української незалежності не могли передбачити фарс, який було розіграно 27 квітня, коли парламент ратифікував угоду про подовження оренди для ЧФ у Севастополі в обмін на дешевший газ", - пише видання.
"Яйця, дим і бійки - сумне відображення неспроможності України підтвердити незалежність належними реформами, серйозними політичними дебатами та дієвою юридичною системою", - йдеться у публікації, повідомляє ВВС.
Коментуючи оприлюднені пресою проекти угод України і Росії про співпрацю в енергетиці, тижневик пише, що Україна, судячи з усього, не отримає жодних активів у Росії, а натомість гарантуватиме недоторканність російських активів в Україні, а також зобов'яжеться не відбирати газ з трубопроводів.
"Справжня зрада - це не оренда Севастополя, а неспроможність реформувати економіку, аби зменшити енергетичну залежність від Росії", - пише Economist.
Нова угода, зазначає видання, погано відображається і на Росії: "Енергія залишається майже єдиним ефективним інструментом, який Росія може застосувати, аби формувати стосунки з сусідами".
Коментуючи угоду про флот, тижневик пише, що "практичні наслідки угоди обмежені". Угода позбавить Україну можливості втупити в НАТО - зазначає Economist, але додає, що така можливість і без того вже "сховалася за обрій".
Видання наводить опитування, за яким, 60% українців підтримують те, аби російський флот залишався в Україні. Economist пише, що якби Україна намагалася змусити Росію залишити Севастополь, це могло б спричинити конфлікт.
Водночас, тижневик зауважує, що військове значення флоту досить мале. ЧФ має три великі військові кораблі, найсучаснішому з яких - 30 років, а також кілька менших суден і літаків.
Проте головне значення Севастополя для Росії - це його символічність, бо він посідає "значне місце в національній свідомості": "Виведення з Севастополя було б приниженням".
Видання зазначає, що угода про флот - недешева для Росії і платитиме за неї не Газпром, а платники податків.