Чорновіл не захотів слухати розповіді Табачника про примирення і покаяння
Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник в ефірі Шустер Live.
" Примирення можливе на основі покаяння. Ні у Франції, ні в Голландії, ні в інших цивілізованих європейських країнах, люди, які служили в окупаційній поліції, які охороняли гетто і табори не отримують військових нагород", - зазначив він.
"Ті, хто покаявся, безумовно, мають право на прощення і на примирення", - наголосив міністр.
Табачник також заявив: "Коли кажуть, що ОУН-УПА відстоювала свободу України - це типова міфологема, яка з'явилася через 50 років після війни. У Великій вітчизняній війні не було третьої сторони".
Водночас позафракційний депутат, член коаліції Тарас Чорновіл, який також брав участь у програмі, після цієї заяви міністра вирішив піти зі студії.
"Таке враження, що хтось дуже хоче, щоб питання, чи закінчилася війна, дістало найстрашнішу відповідь, що війна не закінчилася", - сказав він.
"Коли я зараз слухаю, коли пробують прирівняти сталінський терор, який дійсно співрозмірний з гітлерівським, порівняти з тоталітаризмом однієї з радикальних організацій пригнобленої нації, то мені здається, що це є поза гранями будь-якого цинізму", - зазначив депутат.
"Я не хочу, щоб замість ветеранів виступали і говорили ті люди, які, на мій погляд, тим фронтовикам стріляли в спину. Я маю на увазі загони НКВС", - сказав Чорновіл.
"Я не хочу, щоб виступали ідейні нащадки тих, хто виходили разом з нацистською Німеччиною, їхніми військами у Бресті, у Львові на спільний парад перемоги над розгромленою Польщею", - додав він.
Депутат наголосив: "Зараз знову пересварювати, знову робити це зло...я думаю, що це погано, я не хочу в цьому брати участь".
Українська правда