Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Грищенко каже, що Янукович і Медведєв не ділили Азовське море

П'ятниця, 21 травня 2010, 10:58

Домовленість про демаркацію сухопутного кордону з Росією не призведе до втрати Україною контролю над Керченською протокою та українською акваторією Азовського моря.

Про це з трибуни парламенту у п'ятницю заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, відповідаючи на запитання опозиції.

"Практичне завершення демаркації та укладення в подальшому договору про режим україно-російського державного кордону забезпечить суверенітет територіальної цілісності та недоторканності державного кордону України", - сказав він.

"Укладення цієї угоди жодним чином не пов'язано з переговорним процесом про розмежування, тобто делімітації Азовського та Чорного морів і Керченської протоки з Російською Федерацією", - додав Грищенко

За його словами, завдяки цьогорічним домовленостям президентів Росії та України переговори щодо розмежування Азовського та Чорного морів і Керченської протоки "набули нового імпульсу".

Грищенко повідомив, що українська сторона на переговорах домагається від Росії визнання колишнього міжреспубліканського адміністративного кордону у Керченській протоці.

"Позиція Росії полягає в тому, що кордон по водному простору за часів Радянського Союзу не проводився. У нас є свої аргументи і докази. Ми наводимо картографічні матеріали. Разом з тим вони наводять аргументи, що ніякого конкретного акту, який би показував у прив'язці до цих карт про входження адміністративного кордону в архівах не знайдено", - розповів він.

За словами Грищенка, у Росії викликає занепокоєння те, що практично весь Керч-Єнікальський канал проходить в межах українських територіальних вод, якщо проводити розмежування за українським сценарієм.

"Ми виходимо з того, що можуть знаходити інші інструменти, які забезпечать Росії гарантії того, що вона зможе безперешкодно використовувати цей канал, звичайно, за узгодженням з Україною. Це є принциповим питанням - знайти такий інструмент", - сказав він.

На питання, чи не є поступками Росії з боку України те, що під час останніх переговорів було роз'єднано питання демаркації сухопутного та водного кордону, міністр відповів:

"Ситуація прямо протилежна. Міністр закордонних справ Огризко на кожній зустрічі, де я був присутній як посол, тиснув на Росію тим, щоб була підписана угода про демаркацію. Ми були завжди зацікавлені в тому, щоб демаркацію не відкладати. А послідовна позиція російської сторони полягала в тому, щоб не підписувати угоду про демаркацію, поки не завершимо весь периметр".

Він запевнив, що демаркація буде проводитися згідно з угодою про делімітації "по тим же самим лініям, і вона забезпечить українські інтереси".

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
10:12
відео1000 днів повномасштабної війни: Кожна темна ніч, навіть якщо їх тисяча, закінчується світанком
10:05
фото, доповненоРосіяни вдарили по гуртожитку у Глухові: 9 загиблих, серед них дитина, ще 4 людей може бути під завалами
10:02
КолонкаРосійсько-українська війна – це не спринт, це марафон. Звернення ЗСУ
10:01
Обстріли міст, пранк над росіянами і дрони над Москвою: що обговорюють користувачі українських соцмереж
09:56
У Запоріжжі атака росіян лишила без світла понад 15 тисяч людей
09:53
Google знову хоче випускати ноутбуки Pixel
09:49
кіберспортNAVI кваліфікувалися на престижний турнір з Counter-Strike 2 у Шанхаї
09:43
Країни Заходу, ЄС і НАТО висловлюють підтримку Україні до 1000 днів великої війни
09:42
Ціни на нафту продовжили ріст: у фокусі велика війна в Україні та перебої з постачаннями
09:28
Глави МЗС країн ЄС відхилили пропозицію Борреля про зупинку діалогу з Ізраїлем
Усі новини...
Реклама: