Янукович і Медведєв не зіллють "Нафтогаз" і "Газпром", але подумають

Понеділок, 17 травня 2010, 08:59

У ході візиту президента Росії в Україну не планується підписання угоди про об'єднання "Газпрому" й НАК "Нафтогаз України", але це буде обговорюватися.

Таку думку висловив глава адміністрації президента РФ Сергій Наришкін на брифінгу в Москві в минулу п'ятницю, повідомляє в понеділок "Інтерфакс".

"Я припускаю, що ця тема не залишиться без уваги двох президентів. Переговори щодо даного питання йдуть. Тема складна, навряд чи хто-небудь припускав, що досягти домовленості у такому складному питанні можна буде миттєво. Потрібне серйозне опрацювання питання, і це опрацювання йде", - сказав Наришкін.

Він зазначив, що цей проект не обов'язково повинен бути пов'язаний із проектом зі створення газотранспортного консорціуму з управління ГТС України.

"Створення консорціуму, цей окремий проект, може мати зв'язок з новою пропозицією щодо об'єднання "Газпрому" й "Нафтогазу України", але їх можна розглядати як два різних процеси. Я думаю, що для нас більш пріоритетним є створення спільної компанії", - сказав Наришкін.

На запитання, чи може об'єднання активів "Нафтогазу" і "Газпрому" відбутися на паритетних засадах (50% на 50%), Наришкін відповів: "Це предмет переговорів. Я думаю, що українська сторона зацікавлена в іншій конфігурації, іншому співвідношенні".

Водночас, на думку голови адміністрації президента Росії, невдача в переговорах щодо об'єднання "Газпрому" й "Нафтогазу" не буде завадою для обговорення іншого великого проекту - зі створення консорціуму.

Наришкін також зазначив, що Москва і Київ у ході візиту в Україну 17-18 травня президента РФ Дмитра Медведєва підпишуть угоду про демаркацію російсько-українського державного кордону.

"У рамках візиту планується підписання солідного пакета двосторонніх документів, у тому числі угоди про демаркацію російсько-українського кордону", - сказав він.

Водночас, за його словами, угода буде стосуватися не всієї границі, а тих її ділянок, "які є несуперечними". Зокрема, угода не буде поширюватися на ділянки кордону в Керченській протоці й Азовському морі.

"Це питання перебуває в стадії обговорення. Угода про демаркацію кордону може бути у формі, коли якісь ділянки кордону поки винесені за дужки, і в угоду включені ті ділянки, які не викликають суперечок", - сказав представник Кремля.

Разом із тим, повідомив Наришкін, тепер російська й українська сторони розглядають проект будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Він нагадав, що раніше було запропоновано декілька варіантів цього проекту. Робочій групі доручено узагальнити наявні на цю тему матеріали.

"Мета переходу - замкнути туристичну зону, яка могла б стати спільною - чорноморське узбережжя Кавказу і Крим - і забезпечити туристам можливість безперешкодно подорожувати усім узбережжям", - зазначив Наришкін.    

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування