Три банки підозрюють у крадіжці бюджетних грошей
Державна податкова адміністрація підозрює три банки в розкраданні бюджетних коштів.
Про це заявив перший заступник глави ДПАУ - начальник податкової міліції Віктор Шейбут, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Таких, як банк "Слов'янський", у нас уже три фінструктури. Це - середні банки, що були частиною злочинної схеми і використовувалися як інструмент для вимивання бюджетних коштів. Ми знаємо, що деякі вищі керівники банків діяли свідомо", - сказав він в інтерв'ю щотижневикові "Контракти".
"Будемо порушувати кримінальні справи, а зараз ми на стадії документування за фактом розкрадання бюджетних коштів", - додав він.
Як повідомлялося, банк "Слов'янський" був створений у 1989 році.
У 1999 році за розмірами капіталу він входив у п'ятірку найбільших українських банків, однак у 2001 році був ліквідований після тривалих розглядів із ДПАУ щодо ухиляння від сплати податків.
Європейський суд прав людини навесні 2010 року зобов'язав Україну виплатити екс-главі банку "Слов'янський" Борису Фельдману гривневий еквівалент EUR8 тис. за проведення несправедливого судового процесу.
У 2002 році суд визнав Фельдмана винним у розкраданні коштів і ухилянні від сплати податків, присудивши до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією.
Однак потім суддівська колегія Верховного суду скасувала обвинувачення в частині ухиляння від сплати податків, пом'якшивши покарання до п'яти років позбавлення волі. У червні 2004 року Фельдман достроково звільнений з в'язниці після того, як відбув половину терміну позбавлення волі.
У свій час у банку "Слов'янський" знаходилися рахунки ЄЕСУ, а банк називали близьким до Тимошенко.
В 2002 корпорацію ЄЕСУ обвинуватили в причетності до незаконних операцій, що проводилися через банк "Слов'янський". Близько мільярду доларів, призначених Росії в рахунок оплати за газ, були переведені на рахунки банку на острові Науру, писала тоді газета "Факти".