У США констатували: Верховна Рада вчинила безвідповідально через ЧФ РФ
Події 27 квітня в українському парламенті потрапили у топ-новини телеорганізацій світу.
Процес ратифікації газово-чорноморськофлотських угод з киданням яєць та бійками демонстрували усі найбільші телеканали США, передає "Голос Америки".
Старший експерт Фонду Маршала, колишній заступник державного секретаря США Дейвид Креймер називає 27 квітня сумним днем для України.
"Сьогоднішній день, м'яко кажучи, не був добрим для України", - сказав він у вівторок.
"Розгляд Верховною Радою цього договору настільки швидко означає, що депутати не проаналізували його уважно, не перечитали усі документи, не вивчили, які будуть результати та наслідки цієї угоди", - зазначив Креймер.
"На мою думку, це - безвідповідальні дії з боку парламенту", - вважає експерт.
"Не було необхідності поспішати з цією ратифікацією. Необхідно було проаналізувати цей договір, до нього є багато запитань як з економічної точки зору, так і з точки зору перебування Чорноморського флоту", - наголосив Креймер.
Він також вважає, що ратифікація цієї угоди ставить під загрозу здатність України приймати самостійні зовнішньополітичні рішення.
"Посол Росії до НАТО Дмитро Рогозін уже заявив, що Україна вже закрила собі шлях до членства у НАТО", - зазначив Креймер.
"Ще більше мене турбує те, що буде багато європейців, які скажуть: ну ось знову ця Україна, набридло з ними возитись, вони підписують договори з Росією - і ми не повинні турбуватись про те, щоб інтегрувати їх з Європою. Це дуже небезпечний висновок, як для України, так і для Заходу і я справді сподіваюсь, що цього не станеться", - додав він.
Як відомо, у вівторок, 27 квітня Верховна Рада України 236 голосами ратифікувала угоду президентів України та Росії Віктора Януковича та Дмитра Медведєва щодо пролонгації терміну базування Чорноморського флоту Росії в Криму, укладену у Харкові 21 квітня.
Таким чином, Верховна Рада попри спротив опозиції затвердила право Росії розміщувати свій Чорноморський флот на території України до 2042-го року.
Процес ратифікації тривав півгодини і не містив жодного серйозного обговорення угоди та її наслідків для майбутнього України.