Ющенко сподівається, що звільнення куратора його справи не зведе її нанівець
Екс-президент Віктор Ющенко сподівається, що звільнення керівника слідчої групи у справі про його отруєння Галини Климович не вплине на об'єктивність слідства.
Про це йдеться в заяві прес-секретаря Ющенка Ірини Ванникової, яку оприлюднила прес-служба "Нашої України".
"Сподіваємось, що зміна слідчого не вплине на хід та об'єктивність слідства і вже найближчим часом українці дізнаються правду про те, хто замовив і намагався реалізувати усунення з політичної арени лідера опозиції (у 2004 році)", - заявила Ванникова.
Вона зазначила, що звільнення Климович, за інформацією джерел, пов'язане зі створенням неможливих умов для розслідування справи про отруєння Ющенка, а перед тим екс-голова парламентської слідчої комісії у цій справі, віце-прем'єр Володимир Сівкович відмовився давати свідчення у прокуратурі.
Усе це, за словами Ванникової, викликає "стурбованість перспективами доведення цієї резонансної справи до суду".
"Штучні затримки у веденні слідства, які ми спостерігаємо зараз, можуть означати те, що прокуратура впритул наблизилась до замовників та виконавців цього злочину", - переконана вона.
Ванникова наголошує, що розслідування справи про отруєння Ющенка "без зволікань і упередженості" сприятиме формуванню в Україні демократичної правової держави та відновленню довіри суспільства до правосуддя і правоохоронних органів.
Як відомо, керівник слідчої групи в справі про отруєння Ющенка Галина Климович написала рапорт про звільнення з органів прокуратури в зв'язку з виходом на пенсію.
За словами джерел "Української правди", вона аргументувала своє звільнення створенням неможливих умов для розслідування.
Раніше Сівкович, який був призначений віце-прем'єром із силових питань, а до цього був депутатом від Партії регіонів і очолював тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування обставин отруєння Ющенка, не прийшов на допит.
Ця комісія, яка функціонувала з березня 2009 по квітень 2010 року, у проміжному звіті називала розслідування справи необ'єктивним, а факт умисного отруєння Ющенка недоведеним і фальсифікованим, і вимагала звільнити Климович.
У Генпрокуратурі ж називали комісію на чолі з Сівковичем упередженою.