Головних суддів хочуть обмежити
Про це заявив у статті для "Дзеркала тижня" глава Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко.
"Механізмів впливу керівника суду на суддю багато: втручання у розподіл справ, надання характеристик судді при внесенні подання на призначення безстроково, на адміністративну посаду, на отримання класу судді", - зазначив він.
"Від голови суду залежать питання преміювання, нагородження, забезпечення житлом", - наголосив глава Вищої ради юстиції.
На думку Колесніченка, подібні повноваження голови суду повинні бути радикально обмежені.
"Повноваження голови суду та його заступника варто було б обмежити представництвом суду та забезпеченням функціонування суду як державної установи", - вважає він.
"Питання матеріального забезпечення та заохочення суддів слід було б передати органам суддівського самоврядування", - переконаний Колесніченко.
Також він пропонує обмежити строк перебування особи на посаді голови суду двома термінами.
Крім того, глава ВРЮ вважає, що створення цивільних, кримінальних, адміністративних і господарських судів першої ланки є вкрай невдалою ідеєю.
"Знову лунають пропозиції створити суди чотирьох видів юрисдикції (цивільна, кримінальна, адміністративна і господарська) з першої ланки. Цього робити не можна, щоб не погіршити рівень правосуддя", - переконаний він.
Головні сумніви у Колесніченка викликають організаційні можливості українських районних судів.
"Як це буде реалізовано на рівні суду першої ланки у середньостатистичному районному суді, в якому здебільшого працюють три судді? Як він вирішуватиме питання господарської чи адміністративної юрисдикції?", - зазначив він.
При тому Колесніченко підкреслив, що і зараз головні проблеми у суддів викликають справи, пов'язані з господарською юрисдикцією.
"Зараз переважна кількість скарг, які надходять до Вищої ради юстиції, стосується порушень при розгляді справ про захист корпоративних прав та прав власності", - зазначив він.