Росія готова ще говорити про зниження цін на газ за однієї умови?
"Газпром" готовий повернутися до питання зниження ціни газу для України у випадку збільшення обсягу його імпорту - хоча б до 52 млрд кубометрів.
Про це з посиланням на джерело в російській монополії пише в п'ятницю газета "Комерсант-Україна".
Як відомо, у четвер прем'єр-міністр України Микола Азаров і прем’єр Росії Володимир Путін провели переговори, у тому числі, й щодо газових питань.
Крім того, Азарову довелося переконувати в необхідності зниження вартості палива й безпосереднє керівництво "Газпрому".
Як повідомили в прес-службі Кабміну, за підсумками зустрічі Азарова з головою "Газпрому" Олексієм Міллером у монополії заявили, що ціна природного газу для України прямо залежить від обсягів його імпорту.
При цьому вказали, що за підсумками I кварталу мав місце суттєвий недобір газу – замість 8,4 млрд. Україна купила близько 6 млрд кубометрів.
Джерело в "Нафтогазі" каже: "Навіть якщо вважати, що ми купимо цього року не 33,75 млрд кубометрів, а 27 млрд, що нам дозволяє чинний договір, то обсяг купівлі в I кварталі мав скласти не менше 6,75 млрд кубометрів. Але компанія все ж таки купила дещо менше мінімально можливого обсягу газу".
Співрозмовник пов'язав зрив у графіку купівлі газу з важким фінансовим становищем "Нафтогазу".
Утім, за словами джерела газети в "Газпромі", монополія готова повернутися до питання зниження ціни газу у випадку купівлі Україною більше 33,75 млрд кубометрів.
"При нинішньому обсязі у нас є договір, і немає підстав і сенсу його змінювати", - зазначив співрозмовник видання там.
"В Україні повинні зрозуміти, що переглядати ціну можна, лише якщо обсяг закупівлі складе хоча б 52 млрд кубометрів, як це передбачено контрактом", - підкреслив він.
Член комітету Верховної Ради з ПЕК Сергій Тулуб каже, що Україна може погодитися на збільшення обсягів закупівлі газу, якщо доможеться від Росії права його реекспорту.
Як повідомлялося, українська делегація збиралася на переговорах у Москві в четвер, 25 березня, домагатися справедливої ціни на газ. Але сторони не змогли домовитися про щось конкретне.
Путін після переговорів з Азаровим дав зрозуміти, що не бачить причин для перегляду газових домовленостей від 19 січня 2009 року. "Ми не вважаємо, що параметри цього контракту несправедливі і невигідні", - сказав він і додав: "Цей контракт збалансований, він враховує інтереси як України, так і РФ".