Віце-прем'єр не хоче, щоб абітурієнтів "натаскували як мавп"
При вступі до ВНЗ має проводитися хоча б один профільний іспит і враховуватися середній бал атестату.
Про це заявив віце-прем'єр Володимир Семиноженко в ефірі програми "Чорне та біле" на телеканалі ТВі.
"Хотілося б, щоб до незалежного тестування...додалися деякі речі, які б поліпшили якість прийому", - зазначив він.
За словами урядовця, це має бути "хоча б один профільний іспит".
"Хотілося б, щоб було значущим врахування середнього балу у відповідності з атестатом. Щоб враховувався результат навчання за всі багато років", - додав Семиноженко.
На питання, до чого готуватися випускникам шкіл цього року, віце-прем'єр відповів: "У найближчі 2-3-4 дні максимум ми скажемо. Тести будуть. Хотілося б, щоб тести були більш високого класу".
"У нас так: всі кидають вчитися в старших класах, вчителі вже не потрібні, потрібні тренери, репетитори, які натаскують, вибачте, як мавп і папуг, як правильно відповідати на ці питання", - заявив він.
Семиноженко також підкреслив, що "закон про 12-річну освіту (у школах) не реалізований жодним чином".
"Нам потрібно, щоб в останні два роки була якась спеціалізація. Щоб молода людина вже розуміла, що вона хоче в житті. У цю систему має вбудовуватися і система профтехучилищ, технікумів", - підкреслив віце-прем'єр.
"Якщо ми під 12-річною освітою будемо розуміти спеціалізацію останніх 2 років, а після 10 класу потрібно продовжувати вже далі в іншому навчальному закладі навчатися, вважайте, що у нас паралельно існує й 10-річка й 12-річка", - сказав він.
За словами Семиноженка, "для того, щоб освоїти весь обсяг знань, який сьогодні є, потрібно 10-11 тисяч годин". "Їх помістити в 10 класів неможливо", - підкреслив урядовець.
Крім того, коментуючи призначення Дмитра Табачника міністром освіти, він заявив: "Можна зациклитися зараз на аналізі, хто що коли сказав, писав".
"Якщо це зараз почати згадувати про кожного політика, то тоді кожному політику взагалі не жити. Політично не жити", - зазначив Семиноженко.
За його словами, Табачник "повинен зайнятися реформами освіти".
Українська правда