У Європі вважають, що Янукович має піти проти бізнесу
Про це заявив посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот у статті для "Дзеркала тижня".
"Населенню, насамперед заможним верствам, треба дати зрозуміти, що лише спільними зусиллями вдасться зробити Україну великою економічною нацією, яка займе належне місце у світі", - зазначив він.
"Це потребуватиме сильного політичного керівництва, яке тільки тоді зможе бути успішним, якщо воно надаватиме пріоритетного значення загальному благу перед партикулярними інтересами, що постійно паралізували дієвість реформ в Україні і блокували ухвалення конче необхідних законопроектів у парламенті", - наголосив дипломат.
На думку Гаймзьота, досягнути подібного можна лише за умови чіткого розподілу владних повноважень, що може викликати спротив з боку певних бізнесових кіл.
"У довгостроковій перспективі це зможе функціонувати лише на основі чіткого розподілу владних повноважень у реформованій Конституції", - зазначив він.
"Це складні завдання для президента, тому що вони означають необхідність діяти всупереч інтересам бізнесу і політики та всупереч зрозумілим, але навряд чи здійсненним зараз бажанням населення", - підкреслив посол.
Дипломат вважає, що навіть продумане вертикальне управління є недостатнім для ефективного керівництва країною.
"Недостатньо управляти країною, як великою компанією за принципом "згори донизу", набагато важливіше пробудити, стимулювати і оптимально використовувати сили економіки, особливо малих і середніх підприємств", - заявив Гаймзьот.
Крім того, він наголосив, що для активнішої інтеграції України до ЄС необхідною є не активізація переговорних процесів, а проведення кардинальних реформ, спрямованих на досягнення конкретних цілей.
"Було б помилкою вважати, що можна взяти і просто так, якщо можна так висловитися, "упереговоритися" в ЄС. Навпаки, наближення до європейських стандартів потребує кардинальних реформ, що мають орієнтуватися на цілком конкретні цілі", - зазначив посол.
Українська правда