Литвин каже, що депутати були приречені
Конституційний Суд схвалить законопроект про скасування недоторканості окремих посадових осіб.
Про він заявив спікер Володимир Литвин, коментуючи ухвалення парламентом у цілому закону про внесення змін до Конституції щодо цього питання, повідомляє прес-служба парламенту.
"Цілком очевидно, що КС дасть позитивний висновок. Головне - щоб Верховній Раді вистачило політичної відповідальності прийняти це рішення остаточно, щоб воно не було відволікаючим передвиборчим маневром", - сказав спікер.
Литвин додав, що "в країні немає жодної людини, яка б виступала за збереження статусу недоторканності для всіх представників правлячого класу".
"Я впевнений у головному і визначальному: Верховна Рада має скасувати особливий статус, яким послуговуються сім тисяч людей в Україні", - зазначив він.
"Переконаний - це правильний крок. Це був морально-політичний вибір, на який була приречена піти Верховна Рада. Більшою мірою я тут бачу на першому місці моральний аспект, а на другому - політичний з урахуванням початку президентської кампанії", - наголосив Литвин.
У цьому контексті спікер назвав "однозначною" необхідність обмеження недоторканності високопосадовців. "Інакше не буде відновлена довіра народу до влади", - заявив він.
Крім того, Литвин наголосив на необхідності виконання ухваленого парламентом закону про підвищення мінімальних соцстандартів.
"Я переконаний, що тут немає чого коментувати, а потрібно виконувати цей закон. Адже всі одностайні у тому, що люди не можуть вижити, отримуючи мізерні зарплати і такі ж мізерні пенсії", - сказав він.
Другим кроком, на його думку, має стати "предметна робота над бюджетом з урахуванням закладених параметрів і підходів щодо державних соціальних стандартів - прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати".
Разом з тим, спікер пожалкував, що парламент не підтримав ініційовану ним постанову про недопущення порушень прав на працю та оплату праці в умовах фінансово-економічної кризи.
"Мене непокоїть, розчаровує та обурює те, що Верховна Рада не спромоглася прийняти ще один документ, який лежить у політико-правовій площині і теж стосується соціального захисту громадян, а саме гарантування визначеного Конституцією права кожної людини на роботу та оплату праці", - сказав він.
Прийняття цього документу, за словами Литвина, заблокували "депутатські фракції, які стоять на службі в українських олігархів".
"Звісно, тут свою роль зіграли ті, хто володіє всім в Україні. Вони не хочуть виконувати зобов`язання, які брали на себе під час приватизації підприємств", - заявив Литвин, висловивши переконання, що "великий бізнес повинен бути соціально відповідальним".