Прожитковий мінімум в Україні впав на 15%

Понеділок, 7 вересня 2009, 18:02

Через інфляцію реальний прожитковий мінімум в Україні впав на 15%, а пенсії – на 6,5%.

Про це йдеться в заяві Рахункової палати.

Там зазначають, що врахований при затвердженні державного бюджету рівень інфляції у розмірі 9,5 відс., є заниженим. За перше півріччя поточного року споживчі ціни зросли на 8,6 відсотка.

За експертною оцінкою Рахункової палати, до кінця поточного року зростання цін на споживчому ринку перевищить 15 відсотків.

"Наявні інфляційні процеси призвели до реального зниження основних державних соціальних гарантій, а відтак падіння життєвого рівня. Реальна заробітна плата за січень-червень зменшилася на 10,1 відс., що є найгіршим показником за цей період з 1999 року", - йдеться в повідомленні.

Згідно зі статтею 55 закону про державний бюджет мінімальна заробітна плата у січні поточного року становила 605 грн., у червні – 625 гривень. Порівняно із січнем, її розмір номінально підвищився на 3,3 відс., проте в реальному обчисленні, з урахуванням інфляції, він знизився на 4,9 відсотка, зазначають у рахунковій палаті.

Мінімальна пенсія номінально зросла на 1,5 відс., тоді як реально вона знизилася на 6,5 відсотка.

Водночас в умовах "замороження" розміру прожиткового мінімуму, фактично, на рівні жовтня минулого року (626 грн.) з урахуванням інфляції за останні дев’ять місяців цей показник реально знизився майже на 15 відсотків.

Зниження виробничої активності призвело до погіршення ситуації на ринку праці. Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку державної служби зайнятості, у червні поточного року становила 671 тис. або 9 осіб на 1 вільне робоче місце чи вакантну посаду, тоді як у червні минулого року ці показники відповідно становили 555 тис. та 3 особи.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування