Україна потрапила в "збройний" скандал у Британії
Британські посередники, можливо, перепродавали зброю, придбану в Україні, до країн, на які поширюється ембарго.
Про це йдеться у звіті британського парламентського комітету з контролю за експортом зброї, повідомляють "Німецька хвиля" та "Бі-Бі-Сі".
У ньому перераховані британські фірми-посередники, які нібито отримали від української Державної служби контролю за експортом ліцензію на експорт легкої зброї з радянських запасів.
За словами членів комітету, вони легко отримали список фірм у травні у Києві від заступника міністра закордонних справ України Олександра Горіна.
У списку не вказано, чи зброю експортували безпосередньо з України до замовників, чи її перевозили через Велику Британію. Також не вказується вартість оборудок та тип зброї.
Голова комітету Роджер Беррі каже, що британські депутати ні в чому не звинувачують Україну, а радше звертають увагу британського уряду на потребу кращого контролю.
"Точка зору комітету полягає у тому, що Британія має примушувати виконувати свої експортні критерії, посилювати власний контроль за зброєю", - зазначив він.
У звіті комітет висловив занепокоєння, що британське МЗС нічого не знало про продаж Україною зброї британським посередницьким фірмам, хоча ця інформація була легкодоступною, – а колишня радянська зброя опинялась у "небажаних руках".
Він закликав британські дипломатичні представництва у великих країнах-експортерах зброї тісніше співпрацювати з місцевими органами експортного контролю, щоб отримувати інформацію про британські фірми, які одержують ліцензії на продаж зброї.
У свою чергу, міністр закордонних справ Великобританії Дейвід Мілібенд наказав провести розслідування щодо можливих оборудок.
Він також попросив членів парламентського комітету на чолі з Беррі поки не оприлюднювати деталі наявного в них документу, щоб не перешкодити слідству – адже "компанії можуть дізнатись про розслідування і це може призвести до того, що ті, хто вчинив злочин, намагатимуться замести сліди".