Ющенко: українці прагнуть жити у помісній церкві
Президент Віктор Ющенко дякує патріарху Московського і всієї Русі Кирилу за те, що він вшанував пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.
Про це він сказав журналістам, повідомляє Обком із посиланням на Українські новини.
"Ми надзвичайно цінуємо, ваша святість, те, що ви тут, на цій святій площі вшанували жертв Голодомору 1932-33 років", - заявив Ющенко.
Президент підкреслив, що пам'ять жертв Голодомору є священною для українців.
При цьому Ющенко зазначив, що Україна не вважає виною Росії і російського народу Голодомор 1932-33 років.
Глава держави вважає дуже важливим для України візит патріарха Кирила, який носить виключно пасторський характер.
"Для нас цей візит є важливим, тому що цей візит духовний", - підкреслив президент.
Він зазначив, що для України важливо, що Кирило відвідав її напередодні Дня хрещення Русі і продемонстрував чесну і відкриту позицію з усіх поставлених питань.
Зокрема, за словами Ющенка, він з Кирилом обговорював питання церковного розколу в Україні та шляхи його подолання.
"Я хотів би подякувати його святості за ту позицію, за те розуміння, за відкритість, яка демонструвалась ним в аналізі цього питання", - підкреслив президент.
"Найбільше прагнення українського народу – жити в об'єднаній єдиній помісній первоапостольній церкві", – наголосив глава держави. Він підтвердив, що це непроста дорога, проте висловив упевненість в її успішності, повідомляє прес-служба президента.
"Ми хотіли б бачити у цьому процесі порозуміння з нашими духовними лідерами. Багато разів ми поверталися до розмови щодо церковного поєднання, церковного діалогу як подолання однієї з найбільших проблем в українському православ'ї", – сказав президент.
Ющенко назвав православне роз'єднання не лише церковною проблемою: на його переконання, така ситуація впливає негативно на соціальну стабільність та духовну єдність українців у цілому.
"Важко говорити про стабільність, національний суверенітет, коли не заходиться порозуміння між провідними православними конфесіями. Це і багато іншого змушує владу, не втручаючись у справи церковні, говорити про той клімат, який був би найбільш сприятливий для церковного єднання і порозуміння", – сказав Ющенко.