Через 7 років після Скнилівської трагедії потерпілі скаржаться, що про них забули
У понеділок, 27 липня, минає 7 років від дня трагедії на військовому летовищі "Скнилів" піді Львовом, коли внаслідок падіння винищувача Су-27 загинуло 77 людей.
Потерпілі та родичі загиблих скаржаться, що про них забули на усіх рівнях влади.
"Не так вже й багато часу минуло з дня трагедії, а про нас зовсім забули", - сказав "Німецькій хвилі" голова громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак, який під час того авіашоу втратив сина.
Доки тривала судова тяганина про потерпілих, яких близько півтисячі, ще так-сяк згадували, а тепер жодної допомоги і захисту, додає він.
"Якась би опіка хоча б трохи з боку держави. Скажімо, безкоштовне обстеження, призначення курсу реабілітації. Це не мусить бути лікування, ми ж розуміємо, що ліки дорогі. Бо насправді хворих стало дуже багато, причому серйозно психічно хворих, які не зуміли впоратися з проблемою", - каже Козак.
У серпні минає три роки з часу звернення потерпілих до Європейського суду з прав людини, справу ще не взято у провадження.
Потерпілі вимагають перегляду термінів вироків для винуватців трагедії та вважають, що їхнє право на справедливе незалежне судочинство було порушено, бо справу розглядав військовий суд.
Як відомо, нині з усіх засуджених покарання відбуває лише командир екіпажу, пілот Володимир Топонар, іншого пілота – Юрія Єгорова президент помилував, суттєво зменшивши термін ув’язнення.