Рада порадувала Тимошенко новим кодексом
Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до бюджетого кодексу.
За проголосувало 232 депутати. Проти була Партія регіонів, яка назвала кодекс "водневою бомбою" та спробою підпорядкувати таким чином місцеву владу Кабміну.
Водночас спікер Володимир Литвин відзначив як позитив, що тепер Рада затверджуватиме не 700, а 12 000 місцевих бюджетів.
Спікер також вказав, що ключовою пропозицією закону є трасфертні відносини - йдеться про кошти , які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого.
Також кодексом передбачається складання прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди як на рівні розпорядників бюджетних коштів, так і на рівні державного та місцевого бюджетів, визначення складових програмно-цільового методу у бюджетному процесі.
Передбачається проведення оцінки ефективності бюджетних програм на підставі аналізу результативних показників бюджетних програм, а також іншої інформації, що міститься у бюджетних запитах, кошторисах, паспортах бюджетних програм, звітах про їх виконання та застосування відповідних результатів при визначенні обсягів бюджетних призначень.
Планується застосування програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів.
Також вносяться уточнення до норм Бюджетного кодексу щодо особливостей виконання державного і місцевих бюджету в разі несвоєчасного прийняття закону про Державний бюджет України.
Так зміни до бюджетних призначень за бюджетними програмами, а також збільшення бюджетних призначень за видатками розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень за видатками споживання (окремо по загальному та спеціальному фондах бюджету) здійснюються за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради).
Ця норма жорстко критикувалася Партією регіонів зранку.