Литвин піде у президенти
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив про свій намір брати участь у президентських виборах, якщо не буде сформовано "уряд національного порятунку" та визначено план "надзвичайних дій".
Про це він сказав в ефірі телеканалу Інтер.
"Якщо не будуть реалізовані ці пропозиції...то я зроблю все, щоб утримати Верховну Раду в робочому стані, і буду брати участь у президентських виборах, і заявляю про це офіційно", - сказав спікер.
"Буду апелювати до людей, що треба вже, нарешті, подякувати тим, хто вже мав можливість і мав абсолютну владу в країні по два рази, і тим, хто після президентських виборів у разі перемоги забезпечить черговий розкол країні, чергове зведення рахунків, черговий розподіл посад", - зазначив Литвин.
"Країна у 2010 році 2004 року не переживе. Тоді був запас міцності, який сформувала попередня влада, яку тоді називали злочинною", - вважає він.
Спікер закликав провести "спеціальне засідання Верховної Ради, на якому виступив би президент, уряд, прозвітував Нацбанк і на якому би прилюдно, публічно були зроблені оцінки і визначено план надзвичайних дій".
"Зараз необхідно говорити про оголошення надзвичайної економічної ситуації в країні", - сказав Литвин.
"Під це треба підвести кадрову основу. Якщо потрібно, то сказати, що люди мають поступитися своїми місцями, для того щоб не допустити надзвичайних подій. Потрібно сформувати уряд національного порятунку", - вважає він.
Литвин наголосив, що "те ж саме треба зробити на місцевому рівні, і забути, принаймні, на півроку про президентську кампанію".
Коментуючи ситуацію із кількістю вакантних місць в уряді, спікер сказав: "Цього слід було очікувати. Це відсутність чіткої програми дій. Уряд не працює як спільна команда".
На питання, чи може його блок вийти зі складу існуючої коаліції, Литвин відповів: "Це дуже спрощений підхід. Будь-які виходи – це величезна капітуляція. Тому не за виходи я говорю, а про те, щоб всі працювали, а для цього треба спільна відповідальність, а не чергові порожні обіцянки і гасла".
"Людей гаслами пройняти вже неможливо, а комбінації "вийти-зайти" – це знову повернутися до того, що було, коли між собою ділили на двох країну через поділ повноважень, і виявилось, що не можуть навіть країну поділити на двох", - сказав він.
Також спікер визнав, що Блок Литвина несе частину відповідальності за дії уряду.
"Можна було би сховатися і говорити – ми попереджали, ми критикували, ми пропонували, а хтось повинен й працювати. Ми не формували цей уряд. Це уряд президента і прем’єра. Якби ми не підставили свої руки, якби я не погодився очолити Верховну Раду, то ситуація була б набагато гірше", - сказав Литвин.