Акциз на пиво піде не лише на інсулін, але і на утримання Ради
Додаткові кошти від підвищення акцизу на пиво Верховна Рада має намір спрямувати не тільки на закупівлю інсуліну, а й на утримання свого апарату.
Про це йдеться в переданому на підпис президенту проекті закону "Про внесення змін до державного бюджету України на 2009 рік", повідомляє УНІАН.
Згідно з цим законопроектом, змінами до держбюджету на 2009 рік передбачено не тільки заявлене раніше фінансування закупівель інсуліну, робіт із забезпечення цілодобового водопостачання Львова і створення "Будинку-музею Т.Г.Шевченка".
Натомість передбачається також збільшення фінансування апарату Верховної Ради на 87 млн. грн. – з 740 млн. грн. до 837,8 млн. грн.
Зокрема, фінансування законотворчої діяльності ВР збільшене на 58 млн. грн. – з 413 млн. грн. до 471 млн. грн., організаційного, інформаційно-аналітичного і матеріально-технічного забезпечення діяльності ВР – на 7 млн. грн., з 157 млн. грн. до 164 млн. грн.
Збільшено фінансування візитів народних депутатів за кордон – на 3,5 млн. грн., з 5,2 млн. грн. до 8,7 млн. грн., обслуговування діяльності ВР – на 23 млн. грн., з 76,7 млн. грн. до 100,5 млн. грн.
Крім того, фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу управління ВР збільшена на 1 млн. грн. – до 67,2 млн. грн., висвітлення діяльності нардепів через ЗМІ і телебачення – на 3 млн. грн., з 6,2 млн. грн. до 9,1 млн. грн.
При цьому кошти на закупівлю інсуліну в обсязі 160 млн. грн. входять у загальнодержавні витрати Міністерства фінансів.
Як відомо, 3 червня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету-2009, що передбачають підвищення акцизу на пиво на 93,5% – з поточного рівня 0,31 грн. за літр до 0,6 грн. за літр.
Доходи бюджету за рахунок надходжень від акцизного збору планувалося спрямувати на додаткові витрати, пов'язані зі збільшенням кількості хворих цукровим діабетом і впливом цінового чинника на вартість лікування в поточному році.
При цьому додаткова дотація місцевим бюджетам на забезпечення лікування хворих цукровим діабетом передбачалася в сумі 160 млн. грн.
Крім того, ці кошти планувалося спрямувати на реалізацію заходів з цілодобового водозабезпечення Львова – 105 млн. грн., завершення ремонтно-реставраційних робіт і створення музейної експозиції Шевченківського національного заповідника в Каневі "Будинок-музей Т.Г.Шевченка" – 22,5 млн. грн.